آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۱۳۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: ۳۶.۵ درصد افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی این ماه واریز می‌شود.
به گزارش فیدوس: محمد شریعتمداری تاکید کرد: کار به عنوان مفهومی بسیار ارزشمند برای ما دارای اهمیت و مورد تکریم است و در ۲۱ سال گذشته رهبر معظم انقلاب، همواره شعار سال را بر مبنای موضوعات اقتصادی قرار داده اند. رهبر معظم انقلاب بر مقاوم سازی اقتصاد کشور از هر جهت، به شکلی که مقابل تکانه‌های برون زا بتواند از خود مقاومت لازم را نشان دهد تاکید کرده‌اند.

وی تصریح کرد: امسال نیز رهبر معظم انقلاب سال را برای توجه به همین معنا «رونق تولید» اعلام کردند و باید توجه داشته باشیم که اگر در سال رونق تولید برنامه‌ها بر محور همین شعار نچرخد این شعار در حد شعار باقی خواهد ماند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: هرساله تلاش ما برای رونق تولید ملی بوده است اما در سالی که رونق تولید ملی نام گذاری شده است باید تدبیری جداگانه برای تولید محوری گسترده شود و معنای تولید محوری در سال جاری این است که نظام مالیاتی ما دارای سیاست گذاری‌های جداگانه‌ای باشد.

شریعتمداری تاکید کرد: نظام مالیاتی کشور باید از رونق تولید ملی حمایت کند، وقتی سال رونق تولید ملی است و محور تولید کارگران هستند توجه به معیشت کارگران به عنوان یکی از مهم‌ترین اصول کار باید مورد توجه تصمیم گیران قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در پایان سال گذشته تلاش کردیم برای نخسین بار در تاریخ اقتصاد ایران هم زمان مزد کارگران را همراه با خواربار، کمک هزینه مسکن و پایه سنواتی افزایش دهیم اما با اینکه این تصمیم بی سابقه‌ای بود می‌دانیم که همچنان میان درآمد و معیشت زندگی کارگران فاصله وجود دارد. طبیعتاً توجه به معیشت کارگر پس از تعیین دستمزد به پایان نرسیده است و ما باید حتماً در طول سال تلاش کنیم تا با فعالیت جدی تعاونی‌های امکان در سراسر کشور شرایط مطلوبی را برای زندگی کارگران فراهم کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اگر امسال سال رونق تولید ملی است؛ معیشت کارگران نیز به عنوان ستون فقرات تولید و به عنوان اینکه انسان، محور تولید است باید مورد توجه جدی قرار گیرد یعنی اینکه باید در مورد مسکن کارگران با وزارت راه و شهرسازی به جمع بندی روشنی برسیم.

شریعتمداری یادآور شد: باید با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای تدوین مقررات لازم و برای تأمین تسهیلات لازم برای خرید مسکن و هم با وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن کارگران توجه ویژه داشته باشیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: برای حل مشکل جامعه بازنشستگان کشور نیز تلاش مشابهی را آغاز کرده ایم به عنوان مثال نرخ حداقل دستمزد رشد یافته در حقوق حداقلی بازنشستگان نیز درست معادل همان ۳۶.۵ درصدی کارگران به تصویب رسید و سازمان تأمین اجتماعی در همین اردیبهشت این مبلغ اضافه را اعمال می‌کند که هیچ منتی نیست اما تا کنون سابقه نداشت و ما تلاش کردیم این کار خوب در همین ماه انجام شود.

شریعتمداری گفت: در سال رونق تولید توجه به انسان محوری در امر تولید یعنی توجه به اقتصاد دانش بنیان است.

وی افزود: قرار بر این شد که با تمام شماری میزان اشتغال ناشی از وام‌های ارزان قیمت، لیست افرادی که از این نوع وام استفاده کرده اند در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایت‌های استانی با شفافیت منتشر شود تا همه بدانند چه کسانی از وام ارزان قیمت برای چه میزان اشتغالی در چه نقطه‌ای از کشور برخوردار شده‌اند تا در شش ماه دوم سال با نقطه قوت بیشتری مسیر را طی و از تولید حمایت کنیم. این منابع باید در اختیار اقتصادهای دانش بنیان قرار گیرد. اقتصاد دانش بنیان بر مبنای فکر و اندیشه جوانان و نخبگان ایرانی است.

وی اضافه کرد: منابع و تسهیلات باید در اختیار اقتصاد دانش بنیان قرار گیرد.

شریعتمداری یاد آورشد: منابع اشتغال خانگی در قالب وام ارزان قیمت نیز باید در اختیار زنان سرپرست خانوار قرار گیرد.
منبع: مهر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
فرهنگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
0
0
کف حقوق ها را اصلاح کنیدمردم عدالت اجتماعی می خواهند از تبعیض وبی عدالتی عصبانی هستند
Histats.com START (standard) Histats.com END