آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
در بازار ارز تعدادی از فعالان بازار ارز به دنبال خرید دلار بودند و در عین حال تعدادی از صرافی‌ها، از فروش این شاخص ارزی خودداری کردند.برخی دلالان نرخ خرید دلار در بازار آزاد، ارز در میدان فردوسی را حدود 14 هزار و 800 تومان و نرخ فروش را حدود 14 هزار و 650 تومان اعلام کردند.
به گزارش فیدوس:  دلار در بازار آزاد میدان فردوسی، نرخ‌های متفاوتی نسبت به روزهای گذشته را تجربه کرد. قیمت شاخص ارزی در دو صرافی بزرگ تا ساعت ۱۴ معادل ۱۴ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام شد. همچنین نرخ خرید این ارز از سوی این صرافی‌ها، ۱۴ هزار و ۲۵۰ تومان به ثبت رسید.

اما دیگر صرافی‌های این بازار نرخ‌ فروش دلار را بین رقم‌های ۱۴ هزار و ۴۰۰ تا ۱۴ هزار و ۵۵۰ تومان (کمی پایین‌تر از نرخ پیشنهادی دلالان) را روی تابلو‌های خود ثبت کردند.

تب خرید دلار هم از سوی صرافی‌ها و هم از سوی دیگر فعالان این بازار بالا به نظر می‌رسید. به نحوی که برخی از صرافی‌ها تابلو نرخ فروش خود را خاموش کردند و برخی دیگر ضمن داشتن نرخ شاخص ارزی، از فروش دلار خودداری کردند. برخی دیگر نیز گفتند دلار آمریکا ندارند و فقط دلار کانادا می‌فروشند.

به گفته برخی از فعالان بازار ارز، چند صرافی تا قبل از اعلام نرخ از سوی دو صرافی اصلی فروش داشتند اما بعد از آن فروش خود را متوقف کردند.

تمایل به خرید دلار در بازار امروز، برخی از دلالان این بازار را مجاب کرد تا برای متقاعد کردن فروشندگان ارز، از نرخ‌هایی با ۳۰۰ تومان بالاتر از نرخ اعلامی صرافی استفاده کنند. بعضی از این فعالان بازار ارز نرخ خرید دلار را ۱۴ هزار و ۶۵۰ نیز اعلام کردند.

اصرار بر خرید دلار در بین تعدادی از دلالان تا حدی بالا بود که امروز را بهترین زمان برای تبدیل دلار به ریال می‌دانستند. اما از سوی دیگر تمایلی برای فروش دلار از سوی تعدادی از صرافی‌ها و دلالان وجود نداشت.

یکی از دلالان ضمن تاکید بر افزایش قیمت دلار طی روزهای آینده گفت: از یک سو علاوه بر این که چند روز پیش معافیت‌های نفتی سررسید شد، تحریم‌های جدید هم در راه است؛ از سوی دیگر نیز چون قیمت دیگر کالاها مثل بازار خودرو بالا رفته، شاید دلار هم به روند افزایشی خود طی چند روز آینده ادامه دهد.

دو انتظار برای کاهش قیمت دلار در کوتاه‌مدت و بلندمدت در بین تعدادی از فعالان این بازار وجود داشت؛ برخی از فعالان معتقد بودند بازارساز اجازه صعود این شاخص ارزی به نرخ‌هایی بالاتر از نرخ امروز صرافی ملی را نمی‌دهد و دلار تا پایان روز دچار افت قیمت می‌شود.

در بلندمدت نیز برخی از فعالان با اشاره به سفر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه امید به تدبیر اقداماتی برای کاهش نرخ ارز داشتند.
منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END