آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۰۰۱۲
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
مرغ که انتهای هفته گذشته به ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان برای هر کیلو در خرده فروشی‌ها رسیده بود امروز افزایش ۵۰۰ تومانی در بازار داشته است.
به گزارش فیدوس: مرغ که انتهای هفته گذشته به 10 هزار و 500 تومان برای هر کیلو در خرده فروشی‌ها رسیده بود امروز افزایش 500 تومانی در بازار داشته است به طوری که متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و ۲۰۰ تا ۸ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها را ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار تومان برای روز جاری (شنبه 14 اردیبهشت) است.

 

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی در این باره به باشگاه خبرنگارن جوان گفته است: «با توجه به شرایط کنونی تقاضا پیش بینی می‌شود که در چند روز آینده نرخ هر کیلو مرغ مجدد ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان در بازار افزایش یابد. البته با افزایش مجدد قیمت، مرغداران از حاشیه زیان خارج نمی شود.»

 

«برومند چهار آیین» نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۹ هزار و ۵۰۰ و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها را ۱۴ هزار تومان دانسته و گفته است: «فروش مرغ با نرخ‌های کنونی بیانگر زیان یک هزار تا یک هزار و ۵۰۰ تومانی مرغداران است.»

 

بنابراین گزارش افزایش تقاضایی که این کارشناس اقتصادی آن را مطرح کرده است به دلیل نزدیکی به ایام ماه مبارک رمضان ایجاد شده است البته پیش بینی های لازم برای کنترل بازار این محصول از قبل انجام شده بود و اولین اقدام در این زمینه ممنوعیت صادرات مرغ تا پایان ماه مبارک رمضان بوده است.

 

بر این اساس روزانه ۱۳۰۰ تن مرغ گرم با نرخ مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان بهمن، میادین میوه و تره بار و صنوف تهران عرضه می‌شود. همچنین بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار مقرر شده است با هدف تنظیم بازار پروتئین مورد نیاز کشور در ماه مبارک رمضان گوشت مرغ گرم و منجمد و گوشت قرمز منجمد نیز توزیع شود. حجم گوشت مرغ گرم توزیعی در این ماه 15 هزار تن و حجم گوشت مرغ منجمد توزیعی 5 هزار تن است و به نظر می رسد علی رغم افزایش تقاضا برای این محصول در ماه جاری افزایش آنچنانی قیمت در آن نداریم.

 

این در حالی است که رئیس اتحادیه پرنده و ماهی نیز هرگونه افزایش قیمت مرغ به ۲۰ هزار تومان در ماه رمضان را تکذیب کرده است و با توجه به ابلاغیه ستاد تنظیم بازار، مغازه داران حق ندارند مرغ را با قیمت بالاتری عرضه کنند و همواره مردم در صورت تخلف می‌توانند گزارش گران فروشی را با سامانه ۱۲۴ و اتحادیه در میان بگذارند تا در اسرع وقت به تخلف آن‌ها رسیدگی شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END