آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
نماینده مردم آبادان در مجلس از شتاب گرفتن روند توسعه بنادر آبادان و خرمشهر در صورت لایروبی اروند رود خبر داد.
به گزارش فیدوس: نماینده مردم آبادان در مجلس از شتاب گرفتن روند توسعه بنادر آبادان و خرمشهر در صورت لایروبی اروند رود خبر داد. عامر کعبی، در گفتگو با نخست نیوز، اظهار کرد: پیش از این در خصوص موضوع لایروبی اروندرود توافق کلی صورت گرفته بود؛ به دنبال این هستیم تا با تکمیل لایروبی اروندرود پویایی و […]

نماینده مردم آبادان در مجلس از شتاب گرفتن روند توسعه بنادر آبادان و خرمشهر در صورت لایروبی اروند رود خبر داد.

عامر کعبی، اظهار کرد: پیش از این در خصوص موضوع لایروبی اروندرود توافق کلی صورت گرفته بود؛ به دنبال این هستیم تا با تکمیل لایروبی اروندرود پویایی و توسعه بنادر اروندرود و شهرهای آبادان و خرمشهر سرعت بیشتری یابد.

وی افزود: مقرر است پس از توافق‌ها و مذاکرات صورت گرفته در سفر اخیر رئیس جمهور و هیئت همراه به کشور عراق، کمیته‌های فنی دو کشور برای لایروبی اروندرود توافق نهایی و گفت و گوهای تکمیلی کارشناسی را به سرانجام برسانند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی خوشبختانه دو کشور ایران و عراق برای آغاز عملیات مشترک لایروبی اروندرود به توافق نهایی رسیده‌اند و این موضوع به زودی با حضور کمیته‌های فنی دو کشور وارد فاز جدیدی از اجرا خواهد شد.

کعبی بیان کرد: برای اولین بار طی ۴۰ سال گذشته ایران و عراق در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که رودخانه مرزی بین دو کشور را به طور مشترک و در اسرع وقت پاکسازی خواهند کرد.
منبع: نخست نیوز
Histats.com START (standard) Histats.com END