آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
استاندار خوزستان گفت: مناطقی که در خوزستان بر اثر سیل و طغیان رودخانه ها از جمله روستاهای شادگان دچار خسارت شدند از سوی دولت یاری شده و خسارت آنها جبران می شود.
به گزارش فیدوس: غلامرضا شریعتی عصر روز چهارشنبه در بازدید از وضعیت شهر دارخوین در شهرستان شادگان اظهار کرد: با تصمیم دولت تدبیر و امید خسارت وارده ناشی از سیل به مردم خوزستان جبران می‌شود و مردم نگرانی بابت این مشکل نداشته باشند.

وی افزود: سیل بند دهستان دریسیه دارخوین در مقطعی با مشکل مواجه شد که با همکاری دستگاه‌های اجرایی و گروه‌های جهادی مردمی ترمیم شده و اکنون ۲ سیل بند دیگر برای مقابله با سیلاب احتمالی در دارخوین آماده هستند.

وی افزود: هم اکنون بیش از ۱۲ دستگاه ماشین آلات از جمله بولدوزر، کمپرسی و بیل مکانیکی در دارخوین در حال فعالیت هستند هر چند که هنوز به ماشین آلات بیشتری نیاز است که با مجوز فرمانداری این ماشین آلات به صورت استیجاری وارد صحنه می‌شوند.

استاندار خوزستان گفت: شرکت نفت اروندان و توسعه نیشکر، دهیاران و مردم شادگان با حضور به موقع توانستند سیلاب را کنترل کنند که از آنها تشکر ویژه می‌شود.

شریعتی دبی رودخانه کارون در دارخوین را دو هزار و ۴۰۰ مترمکعب در ثانیه عنوان کرد و گفت: این میزان آب بسیار بالاست و کنترل آن سخت است اما به لطف خدا تاکنون کنترل شده و مشکل جدی برای اهالی پیش نیامده است.

وی اقدامات پیشگیری از ورود سیلاب به دارخوین را مناسب دانست و گفت: در گذشته با جاری شدن چنین میزان آبی تمام روستاهای منطقه زیر آب می‌رفتند ولی اکنون با کمک تمامی دستگاه‌های اجرایی، نظامی، انتظامی و مردم افزایش دبی رودخانه کنترل شده است.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END