آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
شهردار دزفول از آمادگی کلیه نیروهای خدماتی و امدادی این شهرداری برای مقابله با سیل و آبگرفتگی احتمالی خبر داد.
به گزارش فیدوس: شهردار دزفول از آمادگی کلیه نیروهای خدماتی و امدادی این شهرداری برای مقابله با سیل و آبگرفتگی احتمالی خبر داد.

محمد علی دوایی فر اظهار کرد: با توجه به اعلام و هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارندگی شدید و احتمال جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی معابر در دزفول، کلیه نیروها از جمله آتش نشانان، نیروهای خدماتی، اجراییات و یگان خودرویی مناطق و سازمان‌های شهرداری به حالت آماده باش کامل در آمدند.

وی افزود: با هماهنگی که با اعضای ستاد مدیریت بحران شهرداری دزفول صورت گرفته، در صورت لزوم مسافران نوروزی می‌توانند با کمک و هدایت نیروهای شهرداری علاوه بر اقامتگاه‌های در نظر گرفته شده برای مسافران به ورزشگاه‌ها، حسینیه‌ها و مساجد نیز مراجعه کنند.

شهردار دزفول عنوان کرد: با توجه به افزایش دبی رودخانه دز که موجب آبگرفتگی برخی بوستان‌های ساحلی شده، از شهروندان تقاضا می‌شود که علاوه بر توجه به اخطارها و نکات ایمنی از حاشیه این رودخانه و نقاطی که توسط شهرداری مسدود شده فاصله بگیرند.

مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول نیز از آماده باش کلیه نیروهای ستادی و عملیاتی این سازمان برای مقابله با سیل و اتفاقات ناشی از بارندگی‌های اخیر در شهرستان خبر داد.

عبدالحسین معظم فر افزود: سازمان آتش نشانی با تمام تجهیزات و نیروهای عملیاتی پنج ایستگاه در آماده باش ۱۰۰ درصد هستند و حتی نیروهای خارج از شیفت کاری که در زمان استراحت خود به سر می‌برند آماده خدمت رسانی و مقابله با هر گونه حادثه در پی بارندگی‌های اخیر می‌باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، روابط عمومی شرکت بهره برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان نیز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که هم اینک جریان رودخانه دز در حوزه شهرستان دزفول حدود یک هزار و ۸۰۰ متر مکعب بر ثانیه است و شرایط تحت کنترل است.

در این اطلاعیه بر لزوم نزدیکی نشدن مردم به رودخانه به ویژه در منطقه علی کله و جاده ساحلی تاکید شده است.

با توجه به آغاز بارش‌ها در بالا دست و حوزه میانی دز از ساعات آینده، ورود جریان‌های سیلابی و افزایش جریان رودخانه بسیار محتمل است.

از صبح روز شنبه نیز بوستان‌های ساحلی و بخش‌هایی از جاده ساحلی دزفول به زیر آب رفته است.

از ساعاتی پیش نیز با توجه به شرایط جوی و آب و هوایی، روستای بنه عاطی از توابع بخش چغامیش تخلیه و اهالی این روستا جابه‌جا و به محل اسکان‌های تعیین‌شده انتقال داده شدند.

گفتنی است همانند بارندگی هفته گذشته در دزفول، چندین مکان عمومی مسقف همچون حسینیه ثارالله، اردوگاه‌ها، برخی خوابگاه‌های دانشگاه‌های آزاد و پیام نور، برخی سالن‌های ورزشی و همچنین کمپ‌های نوروزی برای اسکان اضطراری مسافران نوروزی و ساکنان روستاهای درمعرض سیلاب آماده شده است.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END