آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۳۰۴
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
حجت الاسلام حاج علی اکبری در خطبه های نماز جمعه:
امام جمعه موقت تهران گفت: در سند اقتصادی مقاومتی رکن اساسی مساله تولید است و رهبری هم امسال موضوع تولید را به عنوان رویکرد عمومی و جهت گیری کشور معرفی کردند.
به گزارش فیدوس: حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران، با بیان اینکه سالی که با نام امیرالمومنین (ع) در ولادت خجسته آن حضرت آغاز شد نوید بخش بشارت‌ها و فرصت‌هاست، اظهارداشت: ماه رجب در دهه سوم قرار گرفته و به ما این یادآوری را دارد که از ظرفیت‌های این ماه بیشتر استفاده کنیم و در بهره برداری از فرصت‌های نیایشی و معنوی آن کوشاتر باشیم.

وی گفت: بزرگترین اتفاقی که در جهان بشریت رخ داده در دهه سوم این ماه قرار دارد و آن بعثت خاتم انبیا (ص) است و هیچ روز و شبی در آفرینش به زیبایی، شکوه و الهام بخشی آن شب و روز بعثت نمی‌رسد.

خطیب موقت تهران افزود: از دل آن واقعه میمون، یک شخیصت به تمام معنا کامل از میان خود انسان‌ها با رسالت و مأموریتی الهی برانگیخته می‌شود. اینکه پیامبر از خود مردم است مورد تاکید حضرت حق است.

حاج علی اکبری بیان کرد: عترت و قرآن در حقیقت یکی هستند و هر دو دستاورد بزرگ برای جهان بشریت است یکی نقشه راه سعادت انسان است که قرآن کریم است و شبیه و نظیری در میان کتاب‌های آسمانی ندارد و پیام بعثت هم بازگشت به قرآن است.

وی ادامه داد: امیدواریم خداوند جامعه ما را قدرشناس تجلی بعثت در عصر ما که انقلاب اسلامی است و منبعث از بعثت خاتم انبیا (ص) است قرار بدهد و امیدواریم خداوند این حرکت بزرگ را به آن روز خجسته یعنی ظهور امام زمان (عج) برساند.

امام جمعه موقت تهران ضمن تبریک روز ۱۲ فروردین گفت: این روز، تولد نظام اسلامی است که برخاسته از انقلاب اسلامی است اما کمتر به آن توجه شده و این در حالی است که امام راحل فرمودند این روز از بزرگترین اعیاد ملی و مذهبی ما است و خلاصه و عصاره پیام بعثت را در خود جای داده است. آن بعثتی در عصر مدرن و در عصر جاهلیت بود. مردم عزیز ما با رهبری آن انسان معنوی و خدایی، یک نظام الهی را مطابق با هندسه الهی در عصر غیبت طراحی کردند و ما چهلمین سال تأسیس آن را در ۱۲ فروردین پیش روی داریم بنابراین روز بزرگ و عزیزی است.

حاج علی اکبری با اشاره به بیانات رهبری انقلاب در سال نو، تصریح کرد: آنچه رهبری در آغاز سال نو مطرح فرمودند در این عصر نبرد اراده‌ها و جنگ نامتقارن این بود که دشمن متوجه شده که ملت ایران هر زمان ارده ای کند می‌تواند به آن چه می‌خواهد برسد، بنابراین آنها تصمیم گرفته اند در اراده ما رخنه کنند.

وی تصریح کرد: انتخاب شعار سال توسط رهبری انقلاب یکی از روش‌های عالمانه برای تجمیع خواسته و اراده‌های عمومی مردم در یک نکته اصلی و تمرکز بر آن است تا ملت ما بتوانند قدم‌های بزرگ خود را به سوی روزهای بهتر بردارند. لذا تعیین شعار سال گفتمان سازی و ادبیات سازی استادانه برای تمرکز اراده‌ها و خواسته‌ها است.

خطیب موقت تهران افزود: رهبر بیدار و عزیز ما سال‌ها پیش دست دشمن را خوانده و جنگ اقتصادی و معیشت پایه دشمن را پیش بینی کرد و با دقت نسخه شفا بخش اقتصاد مقاومتی را در برابر ما قرار داد و برای تحقق آن، ارکان و ابزارهای آن را به عنوان شعار هر سال معرفی فرمودند. شعار امسال هم به منزله روح اقتصاد مقاومتی است. در سند اقتصادی مقاومتی رکن اساسی مساله تولید است که رهبری عالیقدر ما امسال موضوع تولید را به عنوان رویکرد عمومی و جهت گیری کشور معرفی کردند و ما این موضوع را به عنوان نقطه عطفی باید قدر بدانیم و با آن برخورد شعاری و تشریفاتی نکنیم.

حاج علی اکبری با بیان اینکه از تبیین و فهم موضوع تا اقدام مجاهدانه، تا بسیج سراسری همه قوا و امکانات برای تحقق این شعار حساس باید در دستور کار همه مردم و مسئولین قرار بگیرد، گفت: اگر تولید ملی ما رونق پیدا کند بسیاری از خواسته‌های مردم ما محقق می‌شود. اگر تولید ما رونق پیدا کند کالا افزایش پیدا می‌کند، تورم کنترل می‌شود، امکان کاهش قیمت‌ها فراهم می‌شود، کالاهای خارجی کمتر وارد می‌شود، ارز کمتری نیاز خواهیم داشت، بیکاری کنترل می‌شود، زمینه پیشرفت در موضوعات مختلف فراهم می‌شود امید به آینده در نسل جوان تقویت می‌شود، صادرات زمینه مناسبی را خواهد داشت و سرمایه‌های خارجی را بهتر می‌توانیم جذب کنیم.
وی ادامه داد: با رونق تولید است که اقتصادی ملی ما می تواند در برابر تکانه ها و خصومت های اقتصادی مقاومت بیشتری داشته باشیم و عزت و اعتبار ما اینطور تامین میشود. شکر خدا زمینه ها برای تحقق این هدف بسیار مهم فراهم است. مدل بومی این موضوع که اقتصادی مقاومتی است را در اختیار داریم، قانون اساسی پشتیبان آن است، منابع طبیعی و انسانی موجود و موقعیت عجیبی که ایران در میان کشورهای جهان دارد همه و همه به این منزله است که خداوند نعمت خود را بر ما تمام کرده است.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: بازار بزرگ داخلی، بازار عظیم ۶۰۰ میلیونی در کشورهای اطراف، جایگاه رفیع ایران در سیاست جهانی، ظرفیت بی نظیر انسانی تربیت شده ای که جزو رویش های انقلاب اسلامی است و امکانات عظیمی که به برکت انقلاب اسلامی در زیر ساخت های آب، برق و گاز داریم همگی برای ما ظرفیت به همراه می آورد، اما تدبیر، همت، روحیه جهادی، شجاعت و انسجام ملی می خواهد تا این هدف بزرگ را محقق کنیم.

حاج علی اکبری تصریح کرد: موانعی در این مسیر داریم از جمله موانع فرهنگی از جمله تنبلی، احتکار خانگی و گرایش به کالاهای خارجی همچنین موانعی در حوزه آموزش و خلاهای مرتبط با مهارت ها داریم، موانعی هم در بخش های گوناکونی که مشکلات مدیریتی و ساختاری وجود دارد که باید با آن ها مبارزه کنیم.

وی با بیان اینکه قوانین دست و پا گیر را باید به نفع تولید اصلاح کنیم، افزود: با ثروت های بادآورده و حرام که مخاطره ای برای تولید است و با دست های فاسدی که رخنه می کنند در اقصاد ملی باید که باید جدی تر از گذشته با آن ها مبارزه کنیم و مسیر را برای شکوفایی تولید فراهم کنیم.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: همچنین باید با قاچاق و واردات بی رویه و غیر ضروری برخورد جدی شود و همه با توکل به خدا و با عزم و ارده جدی می شود که شعار سال را علی رغم خواست دشمنان محقق کنیم و اتفاقی بزرگ را امسال رقم بزنیم.

حاج علی اکبری در خصوص سیل اخیر در برخی استان های کشور گفت: اگر این بشارت که آسمان با ما آشتی کرده و ترسالی بجای خشکسالی آغاز شده درست باشد، خیلی بشارت بزرگی است. اگر حتی مقطعی هم باشد این موهبت الهی است و نباید دشواری های پیش آمده ما را از شکرگزاری نعمت عظیمی که شامل حال ما شده غافل کند.

وی بیان کرد: شکر عملی یعنی آمادگی ما برای استقبال از بارش هایی که در پیش خواهد بود وگرنه فرصت به تهدید تبدیل می شود و متاسفانه در برخی نقاط کشور هم این مساله رخ داد. مدتی است که خوزستان و اکثر شهرهای دیگر هم به این مساله مبتلا شدند و اوج موضوع در گلستان، مازنداران به ویژه در آق قلا و گمیشان اتفاق افتاده است. اتفاق غافل گیر کننده ای که در شیراز رخ داد و آسیب های وسیعی که به باغات، جاده ها و زیر ساخت ها وارد آمد و البته به سوگ نشستن ده ها خانواده اتفاقاتی است که متاسفانه رخ داده و باید به امید خدا با درس هایی که گرفتیم خود را برای امداد رسانی همچنانی که شروع شده با سرعت عمل آماده کنیم و این کار را ادامه دهیم.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: اولویت ما عبارت است از، امداد و نجات و رسیدگی به خانواده هایی که آسیب دیدند، حاشیه ها را باید کنار گذاشت. علاقه مندان به جناحی سازی مسائل یا کسانی که تحلیل های سطحی دینی ارائه میدهند نباید وارد شوند و همه باید آماده امداد رسانی بیشتر و کاهش آلام و البته پیشگیری از رخ داد اتفاقاتی مشابه است.

حاج علی اکبری افزود: در مرحله بعد باید بررسی های عالمانه و کارشناسانه ای صورت گیرد که احیانا اگر اهمال کاری هایی شده است به آن ها رسیدگی شود.

وی گفت: آنچه که خوب است و در حال اتفاق افتادن است اینکه امروز همه مسئولین درقوای مختلف در وسط این میدان حضور دارند، قوای مسلح، نیروهای مردمی مجاهدانه در حال خدمت هستند و در کمتر جایی اینطور وحدت و همدلی را در دنیا شاهدیم.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: بنابراین باید بدون حاشیه و با شکرگزاری وحدت ملی به کمک و امدادرسانی خود ادامه دهیم. امیدواریم خداوند این غم ها و آلام را با نظر ولی خود التیام بخشد و بارش های پیش روی را برای ملت ما بارش رحمت قرار دهد و امیدواریم خداوند توفیق و نعمت درس گرفتن از حوادث و اتفاقات را به ما عنایت کند.

حاج علی اکبری در پایان خاطرنشان کرد: جلوه های ماندگار حماسه ملت ایران را همه دیدیم، چه صبوری مردم آسیب دیده، چه حماسه ای که مردم ما در خدمت به آسیب دیدگان انجام داده اند، چه رفتارهای زیبای مردم شیراز و رفتار مردمان زلزله زده سرپل ذهاب که سیل هم به آنها زد را دیدید و اینها حماسه های بزرگی است که در کنار این وقایع تلخ باید دیده شود. انشالله ملت و دولت دست به دست هم بدهند و برای برطرف کردن خسارت های این ماجرا تدبیرهای لازم را داشته باشند.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END