آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۲۸۶
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
ظریف خطاب به کشورهای عربی و اسلامی؛
محمد جواد ظریف در پیامی در توئیتر خطاب به کشورهای عربی و اسلامی نوشت: هر میزان مقابل آمریکا و اسرائیل به خاک بیفتید آنها سرزمین‌هایتان را می‌دزدند.
به گزارش فیدوس: محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی در توئیتر به تصمیم اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا مبنی بر به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های اشغالی جولان واکنش نشان داد.

وی در پیام خود نوشت: اعلام غیرقانونی ترامپ درباره «جولان اشغالی سوریه» یکسال پس از (اعلام مشابه) درباره «قدس اشغالی» یادآوری هوشیار کننده‌ای برای برادران عرب و مسلمان ماست: آمریکا و اسرائیل دستانشان را به سوی شما دراز می‌کنند اما هر میزان هم که در برابر آنها به خاک بیفتید آنها سرزمین‌هایتان را می‌دزدند. # بیاید_باهم_متحدشویم.

لازم به ذکر است دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا در جریان دیدار اخیر خود با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی رسماً حاکمیت دروغین این رژیم بر بلندی‌های اشغالی جولان سوریه را امضا کرد.

بلندی‌های جولان که از سال ۱۹۶۷ تاکنون در اشغال رژیم صهیونیستی بوده، بخشی از خاک سوریه است که طی جنگ شش روزه در آن سال به اشغال صهیونیست‌ها درآمد.

در قطعنامه ۲۴۲ شورای امنیت که در ۲۲ نوامبر ۱۹۶۷ (میلادی) به اتفاق آرا تصویب شد، از رژیم صهیونیستی خواسته شده است بلندی‌های جولان همراه با کرانه باختری رود اردن و نوار غزه را به سوریه، اردن و فلسطین مسترد کند. با این وجود رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه با امضای اعلامیه‌ای حاکمیت رژیم صهیونیستی بر این منطقه را به رسمیت شناخت.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END