آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۲۷۴
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
سازمان آب و برق خوزستان درخواست کرد؛
سازمان آب و برق خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای درخواست کرد که ساکنان مناطق پرخطر رودخانه‌ای دز و کرخه منازل خود را تخلیه کنند.
 به گزارش فیدوس: سازمان آب و برق خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای درخواست کرد که ساکنان مناطق پرخطر رودخانه‌ای دز و کرخه منازل خود را تخلیه کنند.
سازمان آب و برق خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای عنوان کرد: با توجه به حجم آب ورودی به مخزن سد کرخه در اثر بارندگی های بالادست از شنبه هفته جاری، سد کرخه به حداکثر امکان افزیش ارتفاع می رسد که باتوجه به دستورالعمل ها و قوانین ایمنی سد کرخه و سیلاب محتمل پیش رو، نیاز مبرم و قطعی است که خروجی های آب از این سد افزایش یافته و به صورت پلکانی تا یک هزار مترمکعب بر ثانیه برسد.

در این اطلاعیه تصریح شده است: افزایش خروجی به میزان فوق الذکر احتمال وقوع خسارت‌های قابل توجه در پائین دست این سد را به شدت افزایش می دهد؛ بنابراین با هشدار مجدد، اقدامات لازم متناسب با شرایط سیلابی مورد تأکید است به همین دلیل باید دستگاه های اجرایی مرتبط ضمن آمادگی کامل، برنامه ریزی لازم برای روبرو شدن با شرایط سیلابی پیش رو را داشته باشند.

در ادامه این اطلاعیه‌ای با عنوان توصیه‌های جدی آمده است: آمادگی برای افزایش دبی از سد کرخه و اطلاع رسانی به مردم مستقر درمناطق حاشیه رودخانه کرخه، آمادگی و برنامه ریزی اضطراری و از پیش طراحی شده برای تخلیه بازه های پر خطر و سیلابی مناطق مسکونی شهری و روستایی مسیر رودخانه کرخه و تعیین نقاط مطمئن و امن و تمهیدات لازم برای این منظور و تحکیم سیل بندها و رفع موانع احتمالی در مناطق پرخطر توسط دستگاه های مسئول مورد تاکید است.
منبع: مهر
"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END