آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۱۸۴
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
اداره‌کل هواشناسی خوزستان با صدور اخطاریه‌ای از پیش‌بینی تقویت سامانه باران‌زا، وزش باد شدید و وقوع گرد و خاک خبر داد.
به گزار ش فیدوس: در اخطاریه دوم امروز اداره‌کل هواشناسی خوزستان عنوان شده است: با تقویت مجدد سامانه بارشی، در روز جاری تا عصر فردا افزایش ابر، بارندگی قابل ملاحظه، رعد و برق، وزش باد شدید به همراه تندباد لحظه‌ای به ویژه طی امروز و احتمال تگرگ در خوزستان را خواهیم داشت که این وضعیت آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها را در پی خواهد داشت.

در این اخطاریه تصریح شده است: همچنین بارش در ارتفاعات به صورت برف پیش‌بینی می‌شود. شمال خلیج فارس در این مدت نیز مواج خواهد بود. امروز به علت وزش باد شدید انتظار برخاستن گرد و خاک و کاهش دید افقی در مناطق جنوبی و مرکزی را برای ساعاتی خواهیم داشت.

در اخطاریه اداره کل هواشناسی استان خوزستان در مورد بیشترین حجم بارش‌های نیز عنوان شده است: بیشترین حجم بارش‌ها در روز جاری در مناطق شمال غربی، شمالی، شمال شرقی، شرقی و مرکزی خوزستان در حوضه‌های آبریز کرخه، دز، کارون و مارون به ویژه شهرستان‌های مسجدسلیمان، گتوند، دزفول، اندیمشک، اندیکا، ایذه، باغملک، دهدز، لالی، بهبهان خواهد بود. همچنین بارندگی در روز سه‌شنبه در مناطق شمالی، شمال شرقی، شرقی و مرکزی خوزستان در حوضه‌های آبریز دز، کارون و مارون خواهد بود.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END