آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۷۸۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی روند تصویب استفساریه جزء (۶) بند "ث" ماده ۸۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه کشور در خصوص اعطای حقوق و مزایای قانونی رزمندگان برای اختصاص یک مقطع تحصیلی بالاتر را تشریح کرد.
به گزارش فیدوس: سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی روند تصویب استفساریه جزء (6) بند "ث" ماده 88 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه کشور در خصوص اعطای حقوق و مزایای قانونی رزمندگان برای اختصاص یک مقطع تحصیلی بالاتر را تشریح کرد.

جلیل مختار نماینده ایثارگر مردم آبادان اظهارد اشت: طرح استفساریه جزء 6 بند "ث" ماده 88 قانون برنماه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور به شماره چاپ 1214 و طرح اصلاح جزء (6) بند " ث" ماده 88 قانون برنماه ششم توسعه کشور، به این کمیسیون به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شده بود.

وی یادآور شد: این استفساریه در کمیسیون اجتماعی با حضور کارشناسان دیوان محاسبات کشور، سازمان اداری و استخدامی، مرکز پژوهش ها و سایر کارشناسان و مسئولان اجرایی ذیربط مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در جلسه نهایی دوم دیماه سالجاری کمیسیون اجتماعی با ادغام دو طرح مزبور به دلیل تشابه موضوع آن را تایید و تصویب کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس دهم در ادامه تاکید کرد: در استفساریه نهایی سوال به این شرح به تصویب رسید که آیا منظور از مزایای اجتماعی مذکور در جزء 6 بند "ث" ماده 88 قانون برنماه ششم توسعه مزایای مالی و استخدامی هم می باشد که پاسخ آن "بلی" بود.

وی ادامه داد: در خصوص بهره مندی و امتیاز تحصیل یک مقطع بالاتر، رزمندگانی که حداقل 6 ماه حضور در جبهه داشتند دولت تقریبا یکسال این حقوق و مزایا را پرداخت کرده بود، اما بعد از آن دچار ابهامی در اجرای قانون شده بود.

وی افزود: این ابهام به مجلس شورای اسلامی ارجاع شد و بعد از آن در کمیسیون اجتماعی بررسی شد و بعد از بررسی آن در صحن مجلس در هفته گذشته رفع ابهام شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی متذکر شد: الحمدالله بهره مندی از مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر شامل رزمندگان عزیزی که حداقل 6 ماه سابقه حضور داوطلبانه در دوران دفاع مقدس را داشتند همانند خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و فرزندان شهدا بهره مند خواهند شد.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان یادآور شد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز با رای قاطعی که به این استفساریه دادند، باعث رفع ابهامی که دولت بر آن انگشت گذاشته بود شدند و امیدوارم حق و حقوق رزمندگان که در این مدت متوقف شده بود، مجددا از سوی دولت پرداخت شود.
منبع: فاش نیوز
Histats.com START (standard) Histats.com END