آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۷۸۶۱
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۱
سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس جزئیات جلسه امروز این فراکسیون با وزیر «صمت» را تشریح کرد.
به گزارش فیدوس: مهرداد لاهوتی سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه امروز(یکشنبه 26 اسفند) این فراکسیون گفت: رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت میهمان اعضای فراکسیون مستقلان ولایی بود.

وی با بیان اینکه موضوع ثبت‌نام و تحویل خودرو به مشتریان از جمله مسائل مطرح شده در این جلسه بود، افزود: براساس گزارش‌های ارائه شده در این جلسه، خودرو مشتریانی که زمان تحویل خودرو به آنها سپری شده بود، تحویل داده شده است.

سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس تصریح کرد: وزارت «صمت» به دنبال تعدیل قیمت خودرو و در حال بررسی این موضوع است تا شرایط مناسب فراهم شود.

لاهوتی با یادآوری اینکه در این جلسه درباره شرایط و ظرفیت معادن کشور نیز بحث و تبادل نظر شد، ادامه داد: ایران یکی از کشورهای غنی دنیا از نظر معدن است و ما می‌توانیم صادرات مواد معدنی را جایگزین صادرات نفت کنیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت واردات کشورهای منطقه استفاده کرد، اضافه کرد: کشور‌های همسایه ما حدود یک هزار و 300 میلیارد دلار واردات دارند که رقم بسیار بالایی است و باید از آن استفاده کنیم.

سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس با بیان اینکه سهم ایران از ظرفیت واردات کشورهای منطقه حدود 2 درصد است، اظهار داشت: اگر ایران میزان صادرات خود به کشور‌های منطقه را به 4 درصد افزایش دهد تقریبا 25 میلیارد دلار به میزان صادرات کشور افزوده می‌شود.

لاهوتی در پایان خاطرنشان کرد: 15 کشور همسایه از نظر صادراتی مورد هدف قرار گرفته‌اند تا بتوانیم سهم 2 درصدی صادرات خود را از بازار موجود به دو برابر افزایش دهیم.
منبع: تسنیم
برچسب ها: خودرو ، وزارت صمت ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END