آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۷۸۳۹
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارجاع مجدد موادی از طرح استانی شدن انتخابات در خصوص نقش احزاب و تشکل‌ها در انتخابات مجلس موافقت کردند.
به گزارش فیدوس: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارجاع مجدد موادی از طرح استانی شدن انتخابات در خصوص نقش احزاب و تشکل‌ها در انتخابات مجلس موافقت کردند.

در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی موادی از طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که جهت اصلاح به کمیسیون امور داخلی و شوراها ارجاع شده بود، در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت؛ این مواد در خصوص نقش احزاب و جبهه‌ها در انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین نظارت بر منابع مالی نامزدها بود.

نمایندگان انتقادات جدی به این مواد داشتند و معتقد بودند با حزبی کردن انتخابات به این شکل، فضای انتخابات سیاسی شده و منافع ملت تأمین نمی‌شود.

پس از مخالفت و موافقت‌های فراوان، بالاخره علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد تا این مواد مجدداً به کمیسیون امور داخلی و شوراها ارجاع شود تا به نوعی با انتخابات تناسبی منطبق شود.

نمایندگان با ۱۳۱ رأی موافق، ۳۶ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر در مجلس، با ارجاع مجدد این مواد به کمیسیون شوراها موافقت کردند.
 پیش از این کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوال خبرنگاران اعلام کرد که شورای نگهبان با برگزاری انتخابات به صورت تناسبی موافق است.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END