آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۷۸۰۶
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۶
مسعود خیاط زاده، رئیس اتاق آبادان در دیدار با مهدی میر اشرفی، رئیس‌کل گمرک ایران، خواستار تعیین تکلیف کالاهای وارداتی و صادراتی انباشت شده در گمرکان آبادان و شلمچه را خواستار شد.
به گزارش فیدوس: مسعود خیاط زاده، رئیس اتاق آبادان در دیدار با مهدی میر اشرفی، رئیس‌کل گمرک ایران، خواستار تعیین تکلیف کالاهای وارداتی و صادراتی انباشت شده در گمرکان آبادان و شلمچه را خواستار شد.


مسعود خیاط زاده، رئیس اتاق  آبادان در دیدار با مهدی میر اشرفی، رئیس‌کل گمرک ایران، خواستار تعیین تکلیف کالاهای وارداتی و صادراتی انباشت شده در گمرکان آبادان و شلمچه را خواستار شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان در ادامه سفر به عراق که به همراه هیات سیاسی – اقتصادی کشورمان به آن کشور انجام شده است؛ در دومین روز سفر کاری خود با مهدی میر اشرفی رئیس‌کل گمرک ایران دیدار و در خصوص مشکلات موجود در گذرگاه اقتصادی شلمچه به بحث و گفت‌وگو پرداخت.

مسعود خیاط زاده، در این دیدار با بیان لزوم کاهش و سرعت بخشی به بروکراسی اداری در گمرکات مستقر در شلمچه و آبادان گفت: باوجود گذشت ماه‌ها از انباشت کالاهای وارداتی و نیز صادراتی در دو گمرک شلمچه و آبادان هنوز بخش بزرگی از این کالاها تعیین تکلیف نشده که با عنایت به نیاز بازار شهرهای مرزی آبادان و خرمشهر در آستانه نوروز، از گمرک درخواست می‌شود تدبیر لازم را برای حل این مشکل در نظر بگیرد.

رئیس اتاق آبادان ادامه داد: بارها درباره محدودیت ساعات کاری گمرک شلمچه و نیز آبادان با مسئولین محلی و استانی صحبت شده که متأسفانه بی‌نتیجه بوده و برای همین در حاشیه سفر هیات بلندپایه سیاسی ـ اقتصادی کشورمان به عراق، بار دیگر این مشکل و دیگر مشکلات گمرکات مستقر در شلمچه و آبادان که موجب کندی در صدور کد وارداتی و ترخیص کالاهای موجود و نیز روند صادرات شده است مطرح شد که امیدواریم نتایج مطلوبی به دنبال داشته باشد.

خیاط زاده با بیان اینکه ارزش مبادلات تجاری ایران و عراق بسیار کمتر از آن چیزی است که باید باشد، گفت: در سال‌های گذشته ارزش این مبادلات بالغ‌بر 10 میلیارد دلار بوده که این رقم در آینده می‌تواند تا 20 میلیارد دلار هم افزایش یابد که البته لازمه آن توجه و اهتمام جدی و عملی دولت به بخش خصوصی است.

او در پایان سال 98 را سال سرنوشت سازی برای اقتصاد کشور دانست و گفت: تنها راه گذر از پیچ‌وخم تحریم‌ها، تقویت بخش خصوصی و کاهش تصدی‌گری دولت در فعالیت‌های اقتصادی است.
منبع: ایلنا
Histats.com START (standard) Histats.com END