آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۷۷۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که با ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگان در انتخابات پس از سه دوره متوالی، سلامت انتخابات افزایش یافته و احتمال رانت و فساد در انتخابات نیز از میان می رود.
به گزارش فیدوس: نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که با ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگان در انتخابات پس از سه دوره متوالی، سلامت انتخابات افزایش یافته و احتمال رانت و فساد در انتخابات نیز از میان می رود.

هدایت‌الله خادمی درباره محاسن و معایب ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگان در انتخابات مجلس شورای اسلامی پس از سه دوره متوالی، بیان کرد: از معایب این مصوبه این است که افراد توانمند که پس از مدتی تجربه کسب کرده‌اند، از مجلس شورای اسلامی کنار می‌روند.

خادمی افزود: اما از سوی دیگر از آنجا که رانت و فساد در کشور ما نهادینه شده، امکان دارد افرادی که سه دوره متوالی در مجلس شورای اسلامی حضور داشته‌اند، زیر ساختی برای خود فراهم کرده و در انتخابات بعدی از آن استفاده کنند، اما با این مصوبه این اتفاق رخ نخواهد داد.

نماینده ایذه و باغملک خاطرنشان کرد: از جمله محاسن این مصوبه این است که میدان برای افراد جوان تر و نخبه باز می‌شود و فرصت کسب تجربه نیز به آنها داده می‌شود. از نظر مجلس شورای اسلامی این مصوبه مغایرتی با قانون اساسی ندارد اما در نهایت نظر شورای نگهبان حائز اهمیت است.

خادمی همچنین درباره استانی شدن انتخابات مجلس گفت: در برخی از مناطق نگاه‌های قومی و طایفه‌ای وجود دارد که تا به حال اجازه نمی داد افراد شایسته بالا بیایند، اما با استانی شدن انتخابات افراد شایسته‌تری انتخاب خواهند شد.
منبع: ایسنا
برچسب ها: خادمی ، انتخابات ، مجلس ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END