آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۷۷۸۱
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
جهانگیری:
معاون اول رئیس‌جمهور طی پیامی حمله تروریستی به مسلمانان در نیوزیلند را محکوم کرد و گفت: سران کشورهایی که به نفرت پراکنی علیه مسلمانان دامن می‌زنند در اقدامات غیر بشری همچون نیوزیلند سهیم هستند.
به گزارش فیدوس: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور طی پیامی حمله تروریستی به مسلمانان در نیوزیلند را محکوم کرد.

متن کامل پیام جهانگیری به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حملات جنایت‌بار تروریستی در نیوزیلند و شهادت جمعی از مسلمانان بی‌گناه در مسجد، هشداری مجدد به جهان انسانی درباره خطرات و آثار فاجعه‌آمیز تروریسم نژادپرستانه است. این حادثه نشان داد که افراطی‌گری و خشونت سازمان یافته نه مرز می‌شناسد، نه مذهب، نه زن و نه مرد و نه هیچ سرزمین و جامعه امن و آرام. تنها محکومیت این جنایت همه جانبه کافی نیست، باید نگاه، اراده و اقدامی جهانی و فراتر از آنچه تاکنون بوده است، صورت گیرد.

باید منابع تولید نفرت، خشونت، افراطی‌گری و نژاد پرستی در هر شکل و شیوه‌ای خشکانده شود. نظریه پردازان خشونت و افراطی‌گری و سران کشورهایی که به نفرت پراکنی علیه مسلمانان و وضع سیاست‌های نژادپرستانه و معیارهای تبعیض‌آمیز و دوگانه دامن می‌زنند باید بدانند که در شکل‌گیری و گسترش این اقدامات غیر بشری دخیل و سهیم‌اند.

مبارزه با تروریسم عزم و اجماع جهانی و واکنش عادلانه و به دور از تبعیض می‌طلبد وگرنه این تهدید بی حد و مرز جهان را با ابعاد و دامنه‌های غیر قابل پیش بینی روبرو خواهد کرد. این ضایعه دردناک را به خانواده‌های داغدار، دولت و ملت نیوزیلند، مسلمانان جهان و جامعه انسانی تسلیت می‌گویم.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END