آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۷۶۹۳
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: همچنین مجلس خبرگان رهبری به قانون تجمیع انتخابات رأی داد تا با یکی از انتخابات کشور تجمیع شود.
به گزارش فیدوس: آیت‌الله سیداحمد خاتمی در حاشیه اختتامیه ششمین اجلاس دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران درباره دعوت وزیر اقتصاد و در پاسخ به بیان شایعاتی در خصوص استیضاح او در جلسه مجلس خبرگان رهبری، گفت: دعوت وزیر از سوی خبرگان هرگز به معنای سؤال و استیضاح وزیر نیست و قبلاً هم چندین مهمان مثل سردار سلیمانی را داشتیم و اینکه عده‌ای می‌گویند مجلس خبرگان حق استیضاح وزیر را ندارند صحبت درستی نیست؛ زیرا استیضاحی صورت نگرفت.

وی ادامه داد: در این جلسه مباحث حقوقی خوبی صورت گرفت و مصوباتی در این جلسه داشتیم که یکی از مصوبات درباره ساماندهی سخنرانی اعضاء بود و مصوب کردیم که اعضاء فقط ۱۵ دقیقه سخنرانی کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: همچنین مجلس خبرگان رهبری به قانون تجمیع انتخابات رأی داد تا با یکی از انتخابات کشور تجمیع شود.

خاتمی خاطرنشان کرد: همچنین در این اجلاس مصوب شد تا در منطقه‌ و شهری که فقط یک نفر کاندیدا برای مجلس خبرگان رهبری وجود دارد، در آن‌جا انتخابات برگزار نشود یا اینکه افرادی که صلاحیتشان توسط شورای نگهبان تأیید شده است را از حوزه‌های دیگر وارد رقابت انتخاباتی آن حوزه شوند تا در آن‌جا بتوان انتخابات برگزار کرد، در غیر این‌ صورت انتخابات برگزار نخواهد شد.

وی در پایان به نایب رئیسی حجت‌الاسلام رئیسی اشاره کرد و گفت: با آمدن حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی به هیئت رئیسه خبرگان، ترکیب آن جوان‌تر شد.
منبع: خبرگزاری آنا
Histats.com START (standard) Histats.com END