آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۷۶۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران خبر از توقف عرضه مرغ تنظیم بازاری در واحدهای صنفی داد و گفت: یکی از دلایل افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر توقف عرضه این محصول در واحدهای صنفی است.
به گزارش فیدوس: مهدی یوسف‌ خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی درباره دلایل افزایش قیمت روزانه مرغ در روزهای اخیر گفت: حدود یک ماه بود که مرغ به قیمت مصوب و با نرخ 11 هزار و 500 تومان در اختیار مرغداران قرار می‌گرفت اما از روز یکشنبه عرضه این محصول متوقف شد و این محصول تنها در میادین میوه و تره‌بار توزیع می‌شود.

وی افزود: در حالیکه دولت اعلام می‌کند که مرغ نباید بیشتر از 11 هزار و 500 تومان به فروش برسد، مرغداران، مرغ زنده را 11 هزار و 600 تومان به فروش می‌رسانند و تا این محصول به دست مصرف‌کنندگان برسد قیمت بالاتری می‌یابد و عملا امکان فروش به قیمت 11 هزار و 500 تومان دولت وجود ندارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی ادامه داد: مرغ بعد از کشتار 27 درصد افت دارد و باید ضایعات آن خارج شود و هزینه‌های حمل و خرده‌فروشی به آن اضافه می‌شود که با در نظر گرفتن 11 هزار و 600 تومان مرغ زنده قیمت نهایی مرغ بسیار بالاتر از ارقامی است که دولت اعلام کرده است اما بنده فعلا اجازه ندارم که قیمت فروش این محصول را اعلام کنم.

یوسف خانی گفت: اصناف در اقصی‌نقاط شهر پراکنده هستند و می‌توانند به راحتی مرغ مورد نیاز مردم را توزیع کنند و مردم مجبور نباشند برای خرید این محصول به میادین میوه و تره‌بار شهرداری مراجعه کرده و در آنجا صف‌های طولانی ببندند.

وی تصریح کرد: با مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور صحبت کردم و ایشان قول داده که به زودی این مشکل برطرف شود.

وی گفت: یکی از دلایل افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر همین قطع عرضه مرغ دولتی در میان اصناف است اما دلایل دیگری نیز مانند کاهش عرضه خوراک دام مطرح است که باید حتما این مسائل نیز برطرف شود.

یوسف‌ خانی افزود: مرغی که به صورت تنظیم بازاری عرضه می‌شد حدود 20 درصد بازار را تشکیل می‌داد اما این توزیع خود به کنترل قیمت ها کمک می‌کرد و قطع یک باره آن باعث شده که بسیاری از مردم در عرضه به خرده‌فروشان از طریق مرغ به قیمت آزاد خودداری کنند و به اصطلاح آن را پس بزنند.
منبع: تسنیم
Histats.com START (standard) Histats.com END