آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۷۶۰۸
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷
بورس تهران امروز هم در مسیر رشد گام برداشت و توانست ضمن ثبت صعودی ۵۳۸ واحدی خود را به سطح ۱۶۷ هزار و ۹۱۰ واحد برساند.
به گزارش فیدوس: معاملات بازار سهام در حالی آغاز شد که از همان ابتدا به واسطه رشد دو هزار و ۹۰۰ واحدی دیروز شاخص، تصور یک حرکت صعودی برای امروز دور از انتظار نبود. بر این اساس حرکت امروز شاخص مثبت شروع شد و در ادامه معاملات، به واسطه سبز پوشی نمادهای دلاری توانست به روند افزایشی خود ادامه دهد. نماگر اصلی بازار سهام که در نهایت سطح ۱۶۷ هزار و ۹۰۹ واحد را برگزید، توانست در روز جاری به واسطه ادامه دار شدن استقبال از نمادهای دلاری، رشدی ۵۳۸ واحدی را شاهد باشد.

با نگاهی به نمادهای موثر بر شاخص کل بورس می‌توان دریافت که امروز هم بازار سهام کشور در مسیر همراهی با رویدادهای قیمتی در بازارهای جهانی، قدم برداشته است. این ادعا از آنجا ناشی می‌شود که در روزهای اخیر شاهد نوسان رو به بالای قیمت در بسیاری از کامادیتی‌ها من جمله نفت و فلزات اساسی بوده‌ایم. افزایش یاد شده که در روز جاری نیز ادامه دار بوده است سبب شد تا امروز نیز شاهد رشد قیمت در نمادهای فلزی و پتروپالایشی باشیم. دور جدید افزایش قیمت نفت که چندی است به واسطه کاهش تولید عربستان سعودی شروع شده بود، امروز توانست هر بشکه طلای سیاه را به قیمت ۶۷ دلار در هر بشکه برساند. همین عوامل سبب شد تا نمادهای «فولاد»، «فملی»، «تاپیکو» و «شتران» به ترتیب بیشترین تاثر را بر رشد امروز دماسنج اصلی بورس داشته باشند.

حتما بخوانید :  «دتهران» سود ۶ماهه هرسهم را ۸۹ریال اعلام کرد
 

آمار و ارقام بازار
شاخص بورس تهران روز جاری را با رشدی ۵۳۸ واحدی به پایان برد. رشد امروز شاخص که در نهایت بازدهی ۰٫۳۲ درصدی را برای آن به همراه داشت، به واسطه رشد قیمت در نمادهای فلزی – معدنی و همچنین پتروپالایشی‌ها روی داد. حرکت امروز نماگر اصلی بازار که آن را به سطح ۱۶۷ هزار و ۹۱۰ واحد رساند بیش از هر چیز به واسطه ارزش معاملات خرد در نمادهای یاد شده روی داد. گفتنی است، حجم معاملات امروز بورس تهران یک میلیارد و ۷۹۶ میلیون سهم و ارزش معاملات آن ۶۵۰ میلیارد تومان بوده است که از این میان ۴۷۹ میلیارد تومان آن ارزش معاملات خرد بوده است.

 

ترین‌های بورسی
معاملات بورس تهران امروز در حالی پایان یافت که نمادهای بانکی با مجموع ارزش معاملات ۹۵ میلیارد تومانی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند، گروه‌های شیمیایی، فلزات اساسی، خودرویی و فرآورده‌های نفتی نیز به ترتیب جایگاه‌های دوم تا پنجم در این زمینه را به خود اختصاص دادند. در میان نمادها نیز بیشترین تاثیر بر عملکرد شاخص را نمادهای «فولاد»، «فملی» و «تاپیکو» از خود به نمایش گذاشتند.

 کوتاه از فرابورس
شاخص آیفکس معاملات روز جاری را در حالی به پایان برد که با کاهش ۶٫۱۷ واحدی مواجه شد. گفتنی است، این شاخص بیشترین تاثیر مثبت را از نمادهای «دماوند»، «شپاس» و «شرانل» و بیشترین تاثیر منفی را از نمادهای «ذوب»،«کگهر» و «زاگرس» پذیرفته است. ارزش معاملات سهام در فرابورس طی امروز ۱۹۳ میلیارد تومان رسید، حجم معاملات نیز بالغ ۶۴۲ میلیون سهم بود، این در حالی است که ارزش کل معاملات این بازار با در نظر گرفتن معاملات اوراق اخزا و تسه در روز جاری به ۴۹۳ میلیارد تومان رسیده است.
منبع: رادیو سهام
برچسب ها: شاخص ، بورس ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END