آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۷۶۰۴
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۱
شهردار خرمشهر گفت: شهرداری خرمشهر 110 میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهکار است که مانع انجام حداقل‌ها در شهر شده است.
 به گزارش فیدوس: شهردار خرمشهر گفت: شهرداری خرمشهر 110 میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهکار است که مانع انجام حداقل‌ها در شهر شده است.
 داود دارابی در همایش شهرداران استان خوزستان که به میزبانی شهرداری خرمشهر در شلمچه برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مشکلات جدی امروز شهرداری خرمشهر، مربوط به بدهی‌های تأمین اجتماعی است که با توجه به نزدیک شدن پایان سال و درخواست مطالبات، بیشتر از هر زمان دیگر به‌عنوان دغدغه مطرح می‌شود.
وی افزود: قوانین تأمین اجتماعی قابل‌احترام است اما بر این قانون این انتقاد وارد است که در آن شهرهای کم برخوردار همچون شهرهای برخوردار دیده شده‌اند.
دارابی همچنین از تأمین قیر به‌عنوان مشکل عمده شهرداری‌ها ازجمله شهرداری خرمشهر یاد کرد و گفت: امروزه در شهرهای بالای 50 هزار نفر مشکل تأمین قیر به‌صورت جدی وجود دارد و شرکت‌های پتروشیمی فروش قیر را ملزم به تهیه از بورس دانسته است که رقم تمام‌شده رقم قابل‌توجه و خارج از توان پرداخت شهرداری‌ها است.
شهردار خرمشهر افزود: در صورت خریداری قیر از پالایشگاه هر تن قیر 800 هزار تومان خواهد شد اما درحالی‌که تهیه قیر در پی توزیع آن از طریق بورس انجام شود این رقم سه میلیون و 300 هزار تومان خواهد بود.
دارابی با نرخ اعلام‌شده از سوی بورس برای قیر انجام عملیات آسفالت به کاری غیرممکن تبدیل‌شده است.
وی به مشکل اوراق مشارکت نیز به‌عنوان دیگر مانع پیش روی اجرایی شدن پروژه‌های اشاره کرد و از متوقف شدن بسیاری از پروژه به دلیل کم‌بها شدن اوراق 1400 در خرمشهر خبر داد.

منبع: پیام خوزستان
Histats.com START (standard) Histats.com END