آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۷۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۷
سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌ و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد:
سید علی موسوی گفت: مدیرکل گمرک کشور و هیات همراه در نشست با فعالان تجاری و صنعتی منطقه آزاد اروند قول پیگیری مشکل کالاهای تولیدی دپو شده، کالاهای همراه مسافر و خودروهای دپو شده در گمرک خرمشهر را دادند.
به گزارش فیدوس: سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌ و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند با اعلام این خبر، اظهار کرد: مهدی میر اشرفی معاون وزیر اقتصاد و رییس‌کل گمرک جمهوری اسلامی ایران به همراه هیاتی متشکل از معاون ایشان، حسن‌زاده معاون استاندار خوزستان و تعدادی از مدیران کل این استان روز گذشته به منطقه آزاد اروند سفر کردند.

او گفت: این هیات از گمرک‌های آبادان، خرمشهر، مرز تجاری شلمچه و دروازه  منطقه آزاد اروند در مسیر آبادان به اهواز دیدن کردند.

موسوی افزود: این هیات در بازدید خود از مرز تجاری شلمچه از زیرساخت‌هایی که سازمان منطقه آزاد اروند در آن ایجاد کرده بازدید و ابراز خوشنودی کردند.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌ و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند اضافه کرد: همچنین این هیات قول مساعد دادند که علاوه بر صادرات در مرز تجاری شلمچه امکان واردات از این نقطه مرزی نیز فراهم شود که در صورت تحقق این موضوع، سطح تجارت بین‌المللی منطقه آزاد اروند با کشورهای دنیا افزایش می‌ یابد.

او توضیح داد: این هیات همچنین نشستی با فعالان تجاری، بازرگانی و صنعتی منطقه آزاد اروند در گمرک خرمشهر داشتند که در این نشست مشکلاتی در حوزه کالاهای تولیدی دپو شده، کالاهای همراه مسافر و خودروهای دپو شده در گمرک خرمشهر از سوی تجار و صنعتگران مطرح شد و هیات گمرکی قول مساعد برای پیگیری این موارد را دادند.

موسوی بیان کرد: مدیر کل گمرک کشور در این نشست دستوراتی را برای حل مشکلات ذکر شده صادر کرد.

سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌ و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند در پایان با عنوان اینکه سفر این هیات برای تاجران و صنعتگران منطقه سفری پر خبر و برکت بوده است، تصریح کرد: پیگیری بحث خودروها و کالاهای دپو شده می‌تواند تاثیری خوبی بر فعالیت‌های تجاری در منطقه آزاد اروند به جای بگذارد.
منبع: برنا
Histats.com START (standard) Histats.com END