آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۷۳۷۲
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۷
امام جمعه خرمشهر، نمایندگان مجلس را به علت بی دقتی در دادن رای اعتماد به وزرا در این وضعیت بد اقتصادی مقصر دانست.
به گزارش فیدوس: حجت الاسلام سید عبدنبی موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد جامع خرمشهر اظهار کرد: وضعیت‌های فعلی کشور برای ناامید کردن ملت بزرگ ایران اسلامی است، اما ابرقدرت‌ها و بدخواهان بدانند با هر توان اقدام کنند توان نا امید کردن ملت ایران را ندارند.
وی افزود: ملت ایران حاضر است هر میزان سختی را تحمل کند اما پای آرمان‌های انقلاب بماند.
امام جمعه خرمشهر، بیان این سخنان را توجیهی برای کم توجهی به وضعیت معیشت مردم از سوی مسئولان ندانست و گفت: درست است که ملت ایران برای اقتصاد انقلاب نکرد اما یکی از رسالت‌های انقلاب اسلامی توجه به معیشت مردم است و مسئولان باید برای مردم تلاش کنند.
وی افزود: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضور مردم در عرصه راهپیمایی 22 بهمن و روز قدس دلیلی بر گله مند نبودن مردم نیست و توجه به مردم از مهمترین وظایف مسئولان است.
حجت اسلام موسوی فرد در ادامه نقش مردم در ایجاد شرایط اقتصادی فعلی را نیز یادآور شد و اظهار کرد: مقصر برخی امور مردم هستند که در انتخاب نمایندگان خود در مجلس دقت کافی نکردند.
وی با تاکید بر اینکه مجلس در رأس امور است، کوتاهی نمایندگان خانه ملت را در ایجاد شرایط فعلی کشور را نقشی پرنگ دانست و توضیح داد: نمایندگان باید در زمان تائید وزیر با مطالعه سوابق از توان آن برای اداره امور مطمئن شوند.
امام جمعه خرمشهر در بخش دیگری از سخنان خود، به ادعای اخیر رئیس جمهور مبنی بر علت در امان بودن ایران از جنگ افروزی غربی‌ها اشاره کرد و گفت: بعد از ناکام ماندن تلاش هشت ماهه برجام، رئیس جمهور اکنون مدعی است که به خاطر برجام جنگ احتمالی کشورهای اروپا از ایران دفع شده است که این ادعا از اساس ناصحیح است.
وی ادامه داد: تمام توان آمریکا و دستاورد غرب برای جابه جا کردن قدرت ورود شبانه و بی اطلاع به عراق است و این ناتوانی ریشه در تفکر شیعیان دارد که پیروی مکتب حسینی هستند.
امام جمعه خرمشهر پس از اقامه نماز جمعه، از نمازگزار خرمشهری خداحافظی و طلب حلالیت کرد.
حجت الاسلام موسوی فرد طبق اخبار غیر رسمی اعلام شده به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز منصوب شده است.

منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END