آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۷۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
اقلام امداد و نجات و تجهیزات سالن مدیریت بحران فرمانداری‌های سطح خوزستان با ارزش بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال تحویل مدیران بحران شهرستان‌ها داده شد.
به گزارش فیدوس: مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان پیش از ظهر امروز سه شنبه در حاشیه آئین توزیع اقلام امداد و نجات و تجهیزات سالن مدیریت بحران فرمانداری‌های سطح استان خوزستان اظهار کرد: باتوجه به تأکید استاندار خوزستان، یکی از اهداف ستاد مدیریت بحران خوزستان ترویج امر پیش‌بینی و پیشگیری است.

کیامرث حاجی زاده با اشاره به بحران‌های متعدد در سطح استان خوزستان بیان کرد: در گذشته نیز توجه شایسته‌ای به برخی زیرساخت‌ها در سطح استان نشده که توجه و آمادگی در زمینه پیشگیری و پیش‌بینی بحران‌های متعدد زیست محیطی مضاعف است.

وی گفت: برای پیش‌گیری و پیش‌بینی به دو بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شامل آموزش و آگاهی بخشی بیشتر باید توجه کرد.

حاجی زاده ادامه داد: مسئولان و متولیان مدیریت بحران و جامعه هدف برای مقابله با بحران‌ها در دو مقطع هنگام وقوع بحران و بعد از ایجاد بحران باید آموزش دیده شوند.

وی با اشاره به راه اندازی سالن مانیتورینگ مدیریت بحران استان خوزستان اظهار کرد: در چندین مرحله برنامه ریزی شده تا سالن‌های چند منظوره مدیریت بحران شامل ۱۳ سالن که در گذشته احداث اما رهاسازی شده بود، به چرخه استفاده بازگردانده شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان با اشاره به اینکه برای سومین مرحله اقلام امداد و نجات و تجهیزات سالن مدیریت بحران توزیع می‌شوند، گفت: از جمله اقلام مهم در توزیع برای پیشگیری و رصد، راه اندازی اتاق کنترل و مانیتورینگ بحران فرمانداری‌های شهرستان‌ها است که امروز سیستم ویدئو وال آماده و تحویل مدیران بحران شهرستان‌ها داده شد.

حاجی زاده ادامه داد: اقلام دیگری نظیر کپسول‌های اتفاق حریق، موتورهای برق اضطراری، کپسول‌های اکسیژن، اقلام امداد و نجات کوهستان توزیع شد و برای چهار شهرستان درگیر سیل قایق‌هایی با موتور یاماهای ۸۵ توزیع شد.

وی با اشاره به تهیه اقلام امداد و نجات و تجهیزات سالن مدیریت بحران فرمانداری‌های سطح استان خوزستان با ارزش بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال، خاطرنشان کرد: انتظار داریم تجهیزات سالن‌های کامل و در حوادث مختلف از آمادگی لازم برخوردار باشیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان بیان کرد: با همکاری سازمان مدیریت برنامه و بودجه استان خوزستان توانستیم هفت سالن جدید چند منظوره برای هفت شهرستان تأمین اعتبار شود. چهار مورد کلنگ زنی و سه مورد در مرحله مناقصه هستند.
Histats.com START (standard) Histats.com END