آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۷۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه روزانه ۱۲۰۰ میلیارد تومان به نقدینگی کشور اضافه می شود، گفت: طی ۱۰ سال اخیر نقدینگی در کشور ۹۰۰ درصد رشد داشته است.
به گزارش فیدوس: یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه روزانه ۱۲۰۰ میلیارد تومان به نقدینگی کشور اضافه می شود، گفت: طی ۱۰ سال اخیر نقدینگی در کشور ۹۰۰ درصد رشد داشته است.

سید محمد نوعی کارشناس اقتصادی در برنامه پایش گفت: با هدایت نقدینگی به سمت بورس می‌توان هم به کارآفرین و اقتصاد کشور کمک کرد هم اینکه در کنار آن سود خوبی هم به دست آورد.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به افزایش ۹۰۰ درصدی نقدینگی در کشور طی ده سال اخیر گفت: روزانه ۱,۲۰۰ میلیارد تومان به نقدینگی کشور اضافه می‌شود.این کارشناس در ادامه برنامه با ارائه نموداری گفت: این مقدار نقدینگی در کشور تأثیرات بسیار بالایی بر قیمت دلار و طلا هم در یک سال اخیر داشته است.‌

نوعی در ادامه با بررسی مقایسه بازدهی بازارهای مالی گفت: شاخص بورس یکی از شاخص‌هایی است که قیمت‌ها در آن مشاهده می‌شود و در مقابل مسکن، سپرده بانکی، طلا و ارز بیشترین مقدار سوددهی به سرمایه‌گذار را داشته است. به عبارتی در بازه بلند ۱۰ سال بیشترین مقدار سوددهی به سرمایه‌گذاری در بورس بر می‌گردد.این کارشناس بورس افزود: در ابتدای سال ۹۷، ۱۷ شرکت تولیدی به بورس آمده‌اند اما تنها ۳۸۰ هزار نفر با کد بورسی در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند آن هم در حالی که این مقدار از ابتدا سال تاکنون ۸۳ درصد سودهی داشته‌اند. و این نشان دهنده این است که مردم آشنایی مناسبی با خرید سهام در بورس ندارند در حالی‌که میزان سوددهی مناسبی داشته است.

آشنایی با انواع صندوق سرمایه‌گذاری در بورس از دیگر موضوعاتی است که این کارشناس به آن اشاره کرد.

وی شرکت‌های تولید کننده که به تازگی وارد بورس شده‌اند و سهام خود را با نام عرضه اولیه ارائه می‌کنند شامل ضرر نمی‌شوند.

نوعی افزود: کسب سود از محل افزایش قیمت سهام - سود سالیانه شرکت، حمایت قوانین و مقررات بورس از سهامداران،، امکان سرمایه گذاری با هر مبلغی، حضور ۳۸ صنعت و ۶۲۰ شرکت تولیدی، حفظ سرمایه در مقابل تورم، امنیت و شفافیت و نقد شوندگی بالا از مزایای سرمایه‌گذاری در بورس است.
Histats.com START (standard) Histats.com END