آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۷۱۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷
استاندار خوزستان از امضای تفاهمنامه با بنیاد شهید برای اجرای طرح مطالعاتی تاریخ شفاهی شهرستان های استان خبر داد.
به گزارش فیدوس: غلامرضا شریعتی عصر یکشنبه در جلسه حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که در استانداری خوزستان اظهار کرد: دفاع مقدس در حقیقت تبلور و فوران ایمان، ایثار و حماسه آفرینی ملت ایران بوده که نباید رنگ رخوت و اغفال بگیرد.

وی افزود: از دوران دفاع مقدس باید هر روز گنجینه‌های ایثار و فدا شدن در راه خدا را رونمایی کنیم تا نسل جدید جلوه‌های دیگری از رمز شهادت و ایستادگی ملت ایران را تماشا و از منظر دیگری به آن نگاه کنند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: رویدادها و شخصیت‌های بسیاری در دوران دفاع مقدس بودند که هنوز شناخته نشده‌اند.

شریعتی تاکید کرد: باید از کارهای کلیشه‌ای عبور کنیم چون نسل امروز با ذهن پویا سعی می‌کند که جلوه‌های دیگری از ایثار را بداند و خلاقیت باید چاشنی کار خلاقیت باشد.

وی ادامه داد: برای حفظ آثار دفاع مقدس حتی می‌توان در حد امکان از تجارب دیگر کشورها استفاده کرد و از هنرنمایی‌های آنان نیز بهره مند شد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه اهمیت دفاع مقدس در خوزستان صد چندان است، یادآور شد: این موضوع لزوم به‌کارگیری خلاقیت وظایف مدیران فعال در حوزه فرهنگ شهادت و دفاع مقدس را خطیرتر می‌کند.

شریعتی اضافه کرد: مردم باید این اهمیت به حفظ آثار دفاع مقدس را در میان مدیران احساس کنند، یعنی کارکرد آنها باید طوری باشد که چنین احساسی برای مردم ایجاد شود.

وی با تأکید هماهنگ بودن اعمال و سخنان مدیران با واقعیت گفت: با بنیاد شهید تفاهمنامه‌ای امضا کردیم که اعتبار اجرای طرح مطالعاتی تاریخ شفاهی شهرستان‌های مختلف را از محل اعتبارات شهرستان در بودجه سال آینده تأمین کند.

وی با اشاره به لزوم اختصاص ردیف بودجه برای احداث و تکامل یادمان شهدای گمنام در شهرستان‌ها اظهار کرد: باید حداقل‌هایی را برای یادمان‌های دفاع مقدس و خصوصاً شهدای گمنام فراهم کنیم؛ تخصیص اعتبار به یادمان‌های شهدای گمنام کار سختی نیست و باید در دستور کار باشد.

استاندار خوزستان با اشاره به لزوم تأمین اعتبار سهم شهرداری اهواز برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس بیان کرد: برق یادمان طلاییه با ۶۰ درصد پیشرفت باید به اتمام برسد.

شریعتی گفت: ساماندهی ورودی‌های شهر و آمادگی برای میزبانی از کاروان‌های راهیان نور باید جزو اولویت‌های فرمانداران باشد.

وی انتقاد کرد: اگر نیروی انتظامی آمادگی انجام اقدامات برای مرکز فرهنگی سوسنگرد در یادمان شهید سبحانی را ندارد، باید آن را تحویل دهد.

استاندار خوزستان با اشاره به ثبت روز ۱۵ آذر در تقویم ملی به نام اهواز عنوان کرد: تدوین تاریخ شفاهی باید به صورت ویژه در دستور کار فرمانداران باشد.

شریعتی در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدوارم که سمت و سوی جامعه به سمتی باشد که زوایای پنهان کار بزرگ دفاع مقدس برای نسل جوان بیشتر نمایان و به جامعه عرضه شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END