آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۶۷۰۰
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
مایک پامپئو در اظهاراتی مداخله جویانه عنوان کرد، آمریکا آماده است تا نه فقط از ونزوئلایی‌ها بلکه از شهروندان کوبا و نیکاراگوئه نیز "در جنبشی به سمت دستیابی به یک وضعیت سیاسی بهتر" حمایت کند.
به گزارش فیدوس: مایک پامپئو در اظهاراتی مداخله جویانه عنوان کرد، آمریکا آماده است تا نه فقط از ونزوئلایی‌ها بلکه از شهروندان کوبا و نیکاراگوئه نیز "در جنبشی به سمت دستیابی به یک وضعیت سیاسی بهتر" حمایت کند.

 مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه تلموندو  از برنامه های دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای پشتیبانی از  معترضان در کوبا و نیکاراگوئه‌ برای مقابله با حکومتهایشان همچون اقدامات واشنگتن در قبال معترضان ونزوئلایی‌ خبر داده و گفت: دولت دونالد ترامپ تاکنون این حمایت را انجام داده و به این حمایت خود نه فقط برای ونزوئلا بلکه مطمئناً برای نیکاراگوئه و کوبا هم ادامه خواهد داد.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین مدعی شد: "دولت ترامپ با دولتهای قبلی آمریکا مثل دولت باراک اوباما تفاوت دارد چرا که دولت ترامپ خطرات واقعی برای مردم را شناسایی می‌کند و اقداماتی را برای اتخاذ نتایج خوب نه فقط برای مردم ونزوئلا بلکه برای مردم کوبا و نیکاراگوئه اتخاذ می‌کند."

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه اظهارات مداخله‌جویانه‌اش گفت: مردم کشورهای مذکور در آمریکای لاتین باید یک جنبش به سمت تغییرات سیاسی را خودشان رهبری کنند و واشنگتن برای حمایت از آنها آماده است.

پامپئو افزود: امیدوار هستیم این کشورها و شهروندان این کشورها درک کنند استبدادی که بر آنها تحمیل شده لازم نیست، فساد این حکومت‌ها لازم نیست و همچنین بدرفتاری و شرایط سخت زندگی که این مردم امروز گرفتار آن هستند لازم نیستند و آنها می‌توانند زندگی متفاوتی داشته باشند و از تلاش، حسن نیت و انسانیت خود برای دستیابی به وضعیت سیاسی بهتر هم در ونزوئلا هم در نیکاراگوئه و کوبا استفاده کنند.

این صحبتهای پامپئو در حالی مطرح شده که بحران سیاسی و اقتصادی در ونزوئلا همچنان ادامه دارد و مخالفان دولت این کشور گفتند امروز کمک‌های انسان دوستانه خارجی را به ونزوئلا وارد می‌کنند.
Histats.com START (standard) Histats.com END