آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۶۶۶۸
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
اندکی پیش از برگزاری اسکار و تقدیر از بهترین‌های سینما، با اهدای جایزه تمشک طلایی بدترین‌های سینما سنگ روی یخ شدند.
به گزارش فیدوس: فیلم «هلمز و واتسون» بیش از هر اثر سینمایی دیگری لایق دریافت تمشک طلایی شناخته شد و با عملکرد بد هنری و تجاری جوایز بدترین فیلم، بدترین کارگردانی و البته بدترین بازیگر نقش مکمل مرد را از آن خود کرد. 

تمشک طلایی از آن دست جوایزی است که بردنش برای پیروزی نیست و برعکس مایه سرافکندگی است. اما در میان تمشک‌های طلایی جایزه‌ای وجود دارد به نام تمشک نجات‌بخش که به فردی اهدا می‌شود که قبلا تمشک طلایی گرفته یا نامزد آن شده اما کار قابل احترام جدیدی در کارنامه دارد. امسال تمشک نجات‌بخش به ملیسا مک‌کارتی اهدا شد. او که برای بازی در فیلم‌های «پایه مهمانی» و «قتل‌های هپی‌تایم» برنده جایزه بدترین بازیگر زن شده بود، برای بازی تحسین‌شده در فیلم «هرگز مرا خواهی بخشید؟» مستحق دریافت جایزه تمشک نجات‌بخش شناخته شد. 

دونالد ترامپ هم امسال تمشک طلایی گرفت که یکی از آن‌ها حاوی کنایه تندی بود. ترامپ سال گذشته سوژه دو مستند بود. یکی «فارنهایت ۹/۱۱» ساخته جدید مایکل مور و دیگری «مرگ یک ملت» ساخته دینش دسوزا که در اکران سروصدای زیادی به پا کرد. 

ترامپ البته در این مستندها بازیگر به معنای کلاسیک آن نیست اما لایق دریافت تمشک بدترین بازیگر سال شد. او علاوه بر این جایزه بدترین زوج هنری را هم دریافت کرد که حامل کنایه‌ای تند بود. برگزار کنندگان تمشک طلایی بدترین زوج هنری را به ترامپ و حقارت تغییرناپذیرش اهدا کردند. 
Histats.com START (standard) Histats.com END