آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۶۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۸
فعالان بورس تهران امروز شاهد افزایش عرضه‌ها نسبت به تقاضا بودند و در نهایت نماگر اصلی بورس با افت 958 واحدی روبرو شد.
به گزارش فیدوس: فعالان بورس تهران امروز شاهد افزایش عرضه‌ها نسبت به تقاضا بودند و در نهایت نماگر اصلی بورس با افت 958 واحدی روبرو شد.

معاملات سهام شرکت‌های معدنی، بانکی، پتروشیمی و تعدادی از پالایشی‌ها امروز بیشترین تأثیر را روی کلیت فضای معاملات بازار سهام داشتند. توسعه معادن و فلزات، گروه مپنا، بانک ملت و پتروشیمی پردیس چهار نمادی بودند که بیشترین تأثیر را روی نوسانات شاخص‌های بازار سرمایه گذاشتند و نماگرهای بازار را به سمت پایین هدایت کردند.
در طرف مقابل پالایش نفت اصفهان، نفت بهران و پالایش نفت تبریز سعی کردند شاخص‌ها را تقویت کنند؛ هر چند که حضور این سه نماد به فضای کلی معاملات بازار سهام نچربید و در نهایت تمام شاخص‌ها به سمت پایین هدایت شدند.
تازه وارد بورس تهران هم امروز تأثیر افزاینده‌ای روی شاخص‌های بازار سرمایه داشت و توانست نسبت به قیمتی که دیروز در بازار سهام کشف شده بود پنج درصد رشد قیمت داشته باشد.
در گروه محصولات شیمیایی بیشتر سهم‌ها با کاهش قیمت مواجه شدند. البته برای بسیاری از سهم‌ها این کاهش قیمت کمتر از یک درصد بود. در این گروه ارزش معاملات به نزدیکی 23 میلیارد تومان رسید.
در گروه فرآورده‌های نفتی نیز شاهد افت کمتر از 1.5 درصد بیشتر سهم‌ها بودیم و تعدادی از سهم‌ها همچون پالایش نفت اصفهان، نفت بهران و سرمایه گذاری صنعت نفت رشد قیمت را تجربه کردند.
تابلوی گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری نیز امروز یکدست قرمز بود و اکثر سهم‌ها از نیم درصد تا 2.5 درصد کاهش قیمت را تجربه کردند. ارزش معاملات این گروه به حدود 37 میلیارد تومان رسید که این موضوع نشان می‌دهد این گروه همچنان از پر معامله‌ترین گروه‌های بورسی است.
در گروه خودرو و ساخت قطعات نیز اکثر سهم‌ها با کاهش قیمت روبرو شد و سهامداران کفه عرضه را سنگین کردند. در این گروه ارزش معاملات به 22 میلیارد تومان رسید و در گروه فرآورده‌های نفتی ارزش معلاملات امروز 19 میلیارد تومان را رد کرد.
همچنین این رقم برای فلزات اساسی به حدود 18.5 میلیارد تومان رسید. در نتیجه با احتساب ارزش معاملات در گروه بانک‌ها و محصولات شیمیایی مجموع این پنج گروه به حدود 120 میلیارد تومان می‌رسد.
شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران 958 واحد کاهش یافت و به رقم 156 هزار و 155 واحدی رسید. در عین حال شاخص کل هم وزن با 232 واحد کاهش رقم 29 هزار و 460 واحدی را تجربه کرد.
شاخص آزاد شناور نیز با افت 1238 واحدی مواجه شد و شاخص بازار اول و بازار دوم هر کدام 743 و 1732 واحد کاهش یافتند.
حجم معاملات بورس امروز رقم یک میلیارد سهم و اوراق مالی را رد کرد و تعداد معاملات این بازار به 110 هزار و 491 رسید.
آیفکس نیز امروز با 11.12 واحد رشد مواجه شد و به رقم 1937 رسید. ارزش معاملات این بازار به رقم 424 میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد 614 میلیون سهم و اوراق مالی را رد کرد.
Histats.com START (standard) Histats.com END