آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۶۱۵۴
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۳
عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین با اشاره به عدم توافق گروههای فلسطینی در صدور بیانیه پایانی در نشست مسکو از عدم اتخاذ موضع ضد ایرانی خبر داد.
به گزارش فیدوس: عزام الاحمد عضو شورای مرکزی فتح و عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین اعلام کرد: سازمان آزادی بخش فلسطین هرگز نمی پذیرد که علیه ایران به کار گرفته شود.

وی در سخنانی با رسانه روس در مسکو گفت: ما سازمان آزادیبخش هستیم و با وجود همه اختلافاتمان با ایران اما نمی پذیریم که علیه ایران به کار گرفته شویم.

الاحمد درباره نشست گروههای فلسطینی در روسیه هم افزود: هدف اساسی از این گفتگوها خروج از رکود و وحدت کلمه بود. نشست مسکو ما را از رکود خارج کرد.

وی در عین حال از عدم توافق درباره صدور بیانیه پایانی گروههای فلسطینی در مسکو خبر داد و بیان کرد: درها به روی برادرانمان در حماس باز است تا ید واحدی در چارچوب سازمان آزادیبخش فلسطین تشکیل دهیم و در مسیر مقابله با مخاطرات که فلسطین با آن روبرو است حرکت کنیم. جلسه گفتگو در دست یابی به توافق درباره پرونده آشتی میان فتح و حماس راه به جایی نبرد. از عدم دست یابی به توافق عذرخواهی می کنم.

درباره مخالفت جهاد اسلامی با امضای توافق هم گفت: جهاد اسلامی ترجیح داد که بیانیه مسکو را امضا نکند زیرا خواهان برپایی کشور فلسطین بر اساس مرزهای ۱۹۶۷ است.

الاحمد تاکید کرد: نمی پذیریم که نتانیاهو از موفقیت در جدا کردن غزه از کرانه باختری سخن بگوید. فلسطین ابزاری برای مقابله با ایران نخواهد بود و زیر بار این دیوانگی ترامپ نمی رود.

وی بیان کرد: ما میزبانی روسیه از گروههای فلسطینی را ارج می نهیم و در نشست ورشو شرکت نخواهیم کرد. نشستهایی شبیه ورشو هرگز مورد پذیرش ما نخواهد بود و در آن حاضر نمی شویم.
Histats.com START (standard) Histats.com END