آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۶۰۴۰
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۳
وزیر اطلاعات گفت: همزمانی فاطمیه و دهه فجر معنادار است چرا که انقلاب اسلامی در ادامه حرکت حضرت فاطمه (ص) و ثمره حرکت ایشان است.
به گزارش فیدوس: وزیر اطلاعات گفت: همزمانی فاطمیه و دهه فجر معنادار است چرا که انقلاب اسلامی در ادامه حرکت حضرت فاطمه (ص) و ثمره حرکت ایشان است.

حجت الاسلام سید محمود علوی، در راهپیمایی ۲۲ بهمن در بیرجند، اظهار کرد: همزمانی فاطمیه و دهه فجر معنادار است چراکه انقلاب اسلامی در ادامه حرکت حضرت فاطمه (ص) و ثمره حرکت ایشان است.

علوی با اشاره به اینکه خدا از انسان‌های عالم تعهد گرفته است که در برابر گرسنگی گرسنگان و ظلم و ظالمان ساکت ننشینند، تصریح کرد: مسئله‌ای که فاطمه زهرا (س) را رنج می‌دهد آینده مبهم امت اسلام در اثر تغییر امامت جامعه است. حضرت فاطمه (س) می‌دانست با تغییر مسیر امامت به خلافت پس از رحلت پیامبر (ص) وضعیت مبهمی در پیش خواهد بود چرا که هرج و مرج در جامعه حکمفرما و ظالمان استبداد به خرج خواهند داد و عبور از شرع مقدس اسلام اتفاق خواهد افتاد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) درد دین اسلام و امت اسلام داشت، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ثمره اشک‌ها و بی تابی‌های حضرت فاطمه زهرا (س) است چرا که انقلاب اسلامی امامت را زنده کرد.در زمان پیش از انقلاب، حوزه و دانشگاه حتی جای درستی برای نماز خواندن دانشجویان مسلمان نداشت، در چنین شرایطی امام خمینی (ره) که دست به مبارزه زد همه می‌گفتند به نتیجه نمی‌رسد اما امام دست به کار شد.

وی با اشاره به نقش بازاریان در شکل گیری انقلاب، تصریح کرد: امام راحل دانشجویان را فراخواندند و به آنان فرمودند شما دانشجوی مسلمان هستید و نباید از دانشجویان غیرمسلمان عقب بمانید و بروید در دانشگاه‌ها انجمن‌های اسلامی را به وجود آورید. از سویی دیگر امام راحل علما را به میدان آوردند، حرکت امام خمینی (ره) ریشه در قرآن داشت و قرآن می‌فرماید شما به پیروزی می‌رسید اما پیروزی بدون هزینه نیست. هیچ گاه امام خمینی (ره) مردم را در مقابل نظام قرار نداد و امام نیروهای مسلح را جزو مردم می‌دانست،امام خمینی (ره) نیروهای مسلح را به یکدیگر پیوند زد. امام خود را از مردم می‌دانست و امام همراه مردم و با این روحیه در مقابل توطئه‌ها انقلاب را به پیروزی رساند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه حال مقام معظم رهبری در این چند سال این انقلاب را در ادامه راه امام خمینی (ره) رهبری کردند، تصریح کرد: امروز ایران اسلامی از عظمت و اقتداری برخوردار است که دشمنان را مات و مبهوت کرده است. مردم سوریه، لبنان، یمن و بحرین چشم به ایران اسلامی دوخته‌اند چراکه تنها ملتی که به عزت انسان‌ها فکر می‌کند ایران اسلامی است.این حضور باشکوه مردم، جوانه‌های امید را در دل دوستان شکوفا کرده و گرد یاس را بر چهره دشمنان انقلاب خواهد پاشید. این انقلاب با داشتن رهبر و مردمی صبور به یاری پروردگار مسیر خود را دنبال خواهد کرد تا پرچمش را به دست صاحب زمان (عج) برسد.
Histats.com START (standard) Histats.com END