آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۵۷۴۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
در شکوه چهل سالگی انقلاب اسلامی، امروز ۴۰ پروژه در منطقه آزاد اروند به بهره برداری می رسد.
به گزارش فیدوس: افتتاح سالن همایش های منطقه آزاد اروندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آبادان، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، در سفر به منطقه آزاد اروند سالن همایش های منطقه آزاد اروند را افتتاح کرد.

تاثیر عملکرد منطقه آزاد اروند

بانک در آیین افتتاح این سالن گفت: ۱۷۰۰ مترمربع جاده و پیاده رو در طرح ساحل سازی اروند کبیر مینوشهر، با اعتبار ۳۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید، ادامه این طرح در دست اجراست.

وی با تاکید بر دستاوردهای مطلوب منطقه آزاد اروند گفت: تنها در ۱۶ پروژه صنعتی که امروز به بهره برداری میرسد؛ ۵۷۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور افزود: در منطقه آزاد اروند موضوعاتی اولویت دارند که با زندگی توده مردم در ارتباط است و در ۵ سال گذشته حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه صرف عمران شده است.

بانک یادآور شد: طی ۵ سال اخیر ۹۵ هزار شغل در مناطق آزاد کشور ایجاد شده است.

مناطق آزاد باید بتوانند در سطح بین المللی تجارت را گسترش دهند تاکنون نیز 27 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری داخلی و ۱۲۰۰ میلیارد دلار صادرات داشتیم.

وی خاطر نشان کرد: ما امروز باید در مناطق آزاد الگوی جدیدی را برای اقتصاد ترسیم کنیم باید در پروژه های ملی شرکت داشته باشیم.

منطقه آزاد محور توسعه آبادان و خرمشهر 

مدیرعامل منطقه آزاد اروند با بیان اینکه مناطق آزاد برای استفاده از فرصت های اقتصادی ایجاد می شوند افزود: در دوره بازسازی پس از جنگ اعتبارات زیادی دولت برای آبادان و خرمشهر اختصاص داد، بازسازی اماکن خصوصی و عمومی شروع شد اما هیچ تحرک اقتصادی پس از جنگ اتفاق نیفتاد؛ شهر ساخته نشد؛ بازرگانی در بندر خرمشهر و صنعت نفت در آبادان احیا نشد.   

اسماعیل زمانی خاطر نشان کرد: برای ادامه حیات  این دو شهر که حول محور توسعه اقتصادی شکل میگیرد منطقه آزاد اروند تاسیس شد.

وی گفت: منطقه آزاد براساس نیاز منطقه ای شکل گرفت نه اهداف بین المللی بنابراین باید این منطقه مزیت های ملی را هم شامل شود. برای برآوردن خواست ها و نیازهای مردم این منطقه باید توسعه موقعیت بین المللی را هم محقق کنیم . 

عامر کعبی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به تلاش آقای بانک برای تغییر بندی از قوانین دست و پاگیر در راستای حمایت از تولیدات داخلی گفت: در قانون ششم توسعه در بودجه سال ۹۸ اعتباری برای توسعه سواحل اروند در نظر گرفته شده است.  

گردش مالی داخلی و خارجی در منطقه آزاد اروند 

معاون توسعه مدیریت منطقه آزاد اروند هم با اشاره به اینکه ۷۵ درصد از درآمدهای سازمان منطقه ازاد اروند از آغاز تاسیس تاکنون در پنج سال اخیر بوده گفت: منابع و درآمد افزایش داشته است.

رستمی افزود: در طرح های عمرانی هزار و پانصد و نوزده میلیارد تومان هزینه شده است،

۵۶۸ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی داشتیم و ۸ میلیارد و ۷۶۶ میلیون دلار واردات.  وی یادآور شد: از سال ۹۰ تا امروز ۴۳ هزار خودروی خارجی وارد منطقه شده و از سال ۹۴ تا ۹۷ نیز بیش از ۹ میلیون مسافر وارد منطقه شده است.  
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حامی سردار سرتیپ خلبان امیر حیات مقدم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
0
0
با عرض سلام خدمت مدیریت و کارکنان محترم سایت فیدوس از زحمات و خدمات و ارایه خبرهای گوناگون بسیار ممنون و سپاس گذار هستم.
با ارزوی سلامتی و تندرستی.
Histats.com START (standard) Histats.com END