آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۵۷۴۵
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی قطعه اول پروژه عمرانی گردشگری ساحل سازی اروند کبیر به بهره برداری رسید.
به گزارش فیدوس: مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، امروز سه شنبه 16 بهمن ماه در راس هیاتی وارد آبادان شد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در اولین برنامه با حضور در مینوشهر، قطعه اول پروژه ساحل سازی اروند کبیر را افتتاح کرد.

این پروژه عمرانی گردشگری به همت معاونت عمران سازمان منطقه آزاد اروند در قطعه اول به مساحت 1700 متر با اعتبار 35 میلیارد ریال احداث شده است.

موعود شمخانی معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند در حاشیه افتتاح این پروژه در گفت و گو با خبرنگار برنا اظهار کرد: در راستای طرح گردشگری مینوشهر مقرر شد دژ مرزی به‌ عنوان اصلی‌ترین مانع ارتباط مردم و شهروندان با ساحل اروند به عنوان یکی از مزیت های فوق العاده منطقه، برداشته شود. در این طرح دژ مرزی به طول هزار و ۷۰۰ متر از محل خروجی اروند صغیر به رودخانه اروند از بقایای جنگی پاکسازی و خاکبرداری شد تا ساحل آزاد سازی شود.

او گفت: مطابق مصوبات کمیته رودخانه های مرزی و با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح، طرح کلی گردشگری ساحل پیرامونی جزیره مینو به صورت مرحله به مرحله به اجرا گذاشته شد. 

شمخانی افزود: لذا در مرحله دوم نوبت به اجرای عملیات احداث جاده پیرامونی و الزامات پدافند غیرعامل به طول ۱۷۰۰ متر مذکور رسید که موافقتنامه ایی با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان به عنوان مجری به مبلغ سی و پنج میلیارد و 992 میلیون ریال در این خصوص منعقد شد.

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند اضافه کرد: ساحل سازی اوند کبیر در قطعه اول شامل احداث مسیر آسفالته دو خطه و احداث یک دستگاه پل ارتباطی و نرده حفاظتی اطراف جاده به انضمام روشنایی مسیر است.

شمخانی در پایان عنوان کرد: ادامه این مسیر به طول حدود ۱۱ کیلومتر پس از تائید کمیته رودخانه های مرزی به صورت قطعات محدود آزاد سازی و اجرا می شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END