آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۵۵۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
آیت‌الله امامی کاشانی در نماز جمعه تهران:
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در راهپیمایی ۲۲ بهمن شاهد حضور گسترده مردم در خیابان‌ها خواهیم بود، گفت: این حرکت عظیم مردم دشمن را بیش از گذشته مایوس و ناامید خواهد کرد.
به گزارش فیدوس: آیت‌الله امامی کاشانی در نماز جمعه این هفته تهران که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: سنت الهی این است که ملتی که بر حق بوده اما ضعیف شده و مورد ظلم قرار گرفته است، عاقبت پیروز شود زیرا ظلم و ستم عاقبت ندارد و جنایت ماندنی نیست.

وی در ادامه افزود: ما اگر حجت خدا را شناختیم، می فهمیم او انسانی است که به حقوق ملت‌ها، حیثیت افراد، ارزش‌های اجتماعی و دین خدا اهمیت می‌دهد. کسی که به حجت خدا معرفت دارد باید از ظلم پرهیز کند.

امامی کاشانی تصریح کرد: دشمنان از تکه تکه و دسته دسته شدن جامعه بهترین استفاده را می‌کنند و زمانی می‌توانند به قدرت برسند که از این اختلافات استفاده کنند. این مباحث در قرآن برای تربیت ملت ها آمده است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به برخی مسائل پیش آمده در جامعه و گرانی ها اظهار داشت: نظام، دولت و مجلس باید شرایطی را برای زندگی مردم فراهم کنند و اگر حکومت کالاهایی را تهیه کرد و برای توزیع به مجموعه های زیردست خود داد آنها نباید آن کالاها را به صورت آزاد و گران بفروشند زیرا این عمل آنها بغی و ظلم است.

وی پرداخت مالیات را واجب دانست و گفت: فرار از مالیات حرام است و آنهایی که از پرداخت آن فرار می کنند فعل حرام انجام داده اند؛ این کار هم بغی و ظلم به ملت است. البته دولت و مجلس باید فکر دقیقی برای فرار مالیاتی کنند و جلوی رانت خواری را بگیرند. خمس و زکات نیز مانند پرداخت مالیات واجب است و پرداخت آن می تواند مشکلات کشور را کاهش دهد. خمس متعلق به امام زمان(عج) است و عدم پرداخت آن فعل حرام است.

امامی کاشانی ادامه داد: با برنامه ریزی دولت و مجلس و البته توجه مردم در عدم اسراف آب و برق و دیگر موارد می توان مشکلات کشور را حل کرد.

وی با اشاره به ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: زن ها باید از فاطمه زهرا (س) درس بگیرند و ببینند او تا چه میزان پایبند عفت و عظمت مقام زن بود.

خطیب نماز جمعه تهران با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امام راحل با توکل به خدای متعال قیام کرد و ملت ایران با همان ایمان فداکاری، شهادت، شهامت، شجاعت، بصیرت و مجاهدت، در راه حق و پشت سر امام حرکت کردند و انقلاب اسلامی به این جایی رسیده است که امروز در سطح جهان مورد توجه و افتخار همگان است.

وی ادامه داد: اگر انقلاب اسلامی و قیام امام خمینی(ره) نبود امروز نظام شاهنشاهی از نظام سعودی هم بدتر، فاسدتر و جیره خوار آمریکا بود. انقلاب اسلامی لطف و عنایت خداوند به ملت ایران بود و ملت ایران با فداکاری و ایثار به جایگاه امروز رسیده است. حقیقت قیام امام خمینی(ره) این است که او نایب امام زمان (عج) بود و توانست آن حرکت عظیم را  ایجاد کند.

امام جمعه موقت تهران انقلاب اسلامی را متفاوت از سایر انقلاب های جهان دانست و گفت: انقلاب اسلامی ملت ایران زمینه‌ای برای ظهور امام زمان (عج) است و اگر انسجام و وحدت کلمه‌ای که پیرامون امام خمینی (ره) ایجاد شد همچنان ادامه داشته باشد می توان دشمنان انقلاب را به زانو درآورد که البته امروز آبروی آمریکا در جهان رفته است.

امامی کاشانی افزود: حرکت امروز انقلاب اسلامی بر محوریت رهبر معظم انقلاب، همانند دوران باشکوه امام خمینی(ره) است. با هم باشیم  و به یک سمت حرکت کنیم تا به موفقیت های بیشتری دست یابیم.

وی تاکید کرد: در روزهای آینده و در راهپیمایی ۲۲ بهمن ان شاءالله شاهد حضور گسترده مردم با سلیقه‌ها و روش‌های مختلف در خیابان‌ها خواهیم بود، این حرکت عظیم مردم دشمن را بیش از گذشته مایوس و ناامید خواهد کرد.

وی تاکید کرد: امروز دشمنان اسلام و در رأس آنها رژیم غاصب صهیونیستی و دولت جنایتکار آمریکا با پول مردم بیچاره عربستان که توسط حاکمان ذلیل و آلوده عربستان به کار گرفته می‌شود، مثلث شومی را ایجاد کرده‌اند اما این مثلث شوم در چاه لجن هایی که خودشان ایجاد کرده‌اند خواهند افتاد و دست و پا می زنند و امید است که خداوند ذلت شان را بیش از پیش کند.
Histats.com START (standard) Histats.com END