آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۵۲۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۰
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، انتقال آب بدون تدوین برنامه آمایش سرزمین را غیر قانونی دانست.
به گزارش فیدوس: هدایت الله خادمی عصر امروز شنبه در جلسه شورای اداری خوزستان اظهار کرد: افتخار می کنیم که به چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی رسیده ایم و خیلی مستحکم بدون نگرانی از دشمنان خارجی به کار خود ادامه می دهیم؛ از ضربات دشمنان هیچ نگرانی نداریم ولی مدیریت بد و فساد اقتصادی آسیب های جدی به کشور وارد می کند.

وی افزود: همانطور که فرزندان امام راحل و مقام معظم رهبری در ایران هستند، باید فرزندان دیگر مدیران ارشد نیز در همین کشوری که خود آن را مدیریت می کنند زندگی کنند.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در تمام دنیا بحث انتقال آب بدون آمایش سرزمینی منسوخ شده است، تصریح کرد: در کشور ایران بدون آمایش سرزمینی، انتقال آب را انجام می دهند؛ ۵۰ سال است که انتقال آب بین حوزه ای در دنیا ممنوع شده ولی ایران به این مسئله اهمیتی نمی دهد.

خادمی با اشاره به اینکه لابی و پیگیری قوی برخی استان‌ها باعث شده تا آنها ادعای خرید آب از زمان شیخ بهایی را داشته باشند، گفت: اسم مافیای آب را روی شورای آب می گذارند چون دست عده ای خاص است.

وی اضافه کرد: اگر قصد بردن آب کارون را داشتند چرا پنج سد بر رودخانه کارون احداث و راه اندازی کردند؛ نیروگاه های خوزستان امسال به جای ۹ هزار مگاوات برق تولید کنند فقط دو هزار مگاوات برق تولیدی داشتند.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه انتقال آب بدون آمایش سرزمینی هم برای استان آب دهنده و هم استان آب گیرنده ضرر دارد، گفت: طرح بهشت آباد چون آمایش سرزمینی نداشته و بدون مصوبه قانونی در حال اجرا بود با پیگیری های بسیار متوقف شد ولی بعد از خرسان و این بار هم نقطه ای دیگر در حال فعالیت برای انتقال آب هستند.

خادمی با اشاره به اینکه انتقال آب منجر به مهاجرت مردم از استان خوزستان می‌شود  یادآور شد: مسئولان نباید با برخی تصمیمات غلط خود اختلاف بین مردم و نظام ایجاد کنند، وقتی روزی ۱۵ ساعت در ایذه آب شرب قطع می شود چرا باید آب را به استان های دیگر انتقال دهند؟

وی با تاکید بر اینکه انتقال آب بین حوزه ای بدون آمایش سرزمینی ممنوع است، گفت: انتقال آب بین حوزه قطعا اکولوژی را نابود می کند چون تنها آب نیست که منتقل می شود بلکه با این کار چرخه های دیگر مثل خاک را نیز برهم می زنند.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: میانگین مصرف آب در کشور۱۸۰ لیتر ولی در اصفهان ۲۲۰ لیتر، میانگین فضای سبز در ایران ۱۲ تا ۱۴ متر ولی در اصفهان بالای ۳۵ مترمکعب است و در عین حال این استان برنج کاری هم دارد.

خادمی در پایان با گلایه از اینکه اگر خوزستانی ها در بین وزرا فردی نداشته باشند آن وقت هیچ کاری هم برایشان انجام نمی شود، اینگونه طرح سئوال کرد که چرا چند وقت قبل در کرمان کارخانه فولاد افتتاح کردند که جزو صنایع آب بر است ولی چرا باید این صنایع را در یزد، کرمان و اصفهان راه اندازی کنند وقتی که ادعای کمبود آب شرب را دارند؟

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: انتقال آب بدون تدوین برنامه آمایش سرزمین غیر قانونی است.
منبع: مهر
برچسب ها: خادمی ، انتقال آب ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END