آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۵۲۵۵
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
در جلسه شورای اداری خوزستان مطرح شد
خادمی گفت: می‌گویند ما آب را از زمان شیخ بهایی خریداری کرده‌ایم. برای انتقال آب لابی‌گری می‌کنند. در دولت نیز قدرت اساسی در اختیار دارند. ما به شورای آب اعتقاد نداریم چون ۴۰ سال است در دست یک گروه است که گاه اسم مافیای آب را روی آن می‌گذارند.
به گزارش فیدوس: قاسم ساعدی  در جلسه شورای اداری خوزستان، اظهار کرد: در ۴۰ سالی که از انقلاب اسلامی گذشته است هر سال بر اقتدار این انقلاب افزوده شده که این مساله جز با خلوص نیت و روحیه خدمتگزاری به خلق خدا و با عنایت شهدا و … ممکن نبود. انقلاب ما همه تحلیل گران نظامی، فرهنگی و اقتصادی را تا امروز متحیر ساخته است. چرا که رهبری آن، جریان و سربازان آن متفاوت‌تر از انقلاب‌های بزرگ دنیا بوده است.

وی افزود: اگر امروز حرفی برای گفتن در عرصه منطقه و بین المللی داریم به برکت انقلاب اسلامی و ارزشهای انقلاب است. امروز همه کشورها از انقلاب ما اقتباس می‌کنند.

قاسم ساعدی
 

نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مساله انتقال آب تصریح کرد: این مساله دغدغه خاطر همه مردم ایران به خصوص خوزستان است. جلسات متعددی در این زمینه با نمایندگان مجلس خبرگان و مسئولان استان داشتیم تا آخرین تصمیم گیری ها را در کمیسیون امنیت ملی اعلام کنیم.

ساعدی افزود: در برنامه ششم توسعه در اسفند ماه سال ۹۵ در قسمت الحاقی ماده ۲۳ گفته شده هرگونه نقل و انتقال آب بین حوضه‌ای بدون رعایت مسائل محیط زیستی منع قانونی دارد. مثل اینکه بخشی از هزینه انتقال آب قرار است توسط بخش خصوصی و از سوی فولاد مبارکه اصفهان تأمین شود.

وی گفت: استاندار اصفهان بابت صحبت‌های خود معذرت خواهی کرده است و امیدوارم مسائل موجود به زودی حل شود.

هدایت الله خادمی :انتقال آب بدون آمایش سرزمینی ممنوع است

هب گزارش خبرگزاری خانه ملت ، هدایت‌الله خادمی در جلسه شورای اداری خوزستان، اظهار کرد: دشمنان انقلاب در این سال‌ها تلاش‌های زیادی کردند اما نتوانستند ضربه کاری در این ۴۰ سال بزنند. چیزی که می‌تواند به ما آسیب بزند مدیریت خود ما است.

وی افزود: فساد اقتصادی اگر بین مدیران باشد می‌تواند آسیب جدی بزند. مقام معظم رهبری در این زمینه می‌گوید فساد اقتصادی یک بیماری مسری است که اگر منتشر شود می‌تواند به همه منتقل شود. اگر مدیری از نظر اقتصادی سلامت نداشته باشد نمی‌تواند مجموعه اش را حفظ کند. اگر پیرو مقام معظم رهبری و امام خمینی هستیم نباید فرزندان مان در کشور دیگری زندگی کنند. این انقلاب ادامه پیدا می‌کند اما باید با مدیریت خوب، آن را بهتر مدیریت کرد.

نماینده مردم ایذه در مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح انتقال آب خوزستان تصریح کرد: تا آمایش سرزمینی در کشوری انجام نشود دست به چنین کاری نمی‌زنند. در کشور ما هنوز آمایش سرزمینی انجام نشده است اما انتقال آب انجام می‌شود. ۵۰ سال است که انتقال آب بین حوضه‌ای در دنیا ممنوع شده است اما ما در کشور به این حرف گوش نمی‌کنیم.

خادمی گفت: می‌گویند ما آب را از زمان شیخ بهایی خریداری کرده‌ایم. برای انتقال آب لابی‌گری می‌کنند. در دولت نیز قدرت اساسی در اختیار دارند. ما به شورای آب اعتقاد نداریم چون ۴۰ سال است در دست یک گروه است که گاه اسم مافیای آب را روی آن می‌گذارند.

وی خاطرنشان کرد: اگر قصد بردن آب کارون را داشتید چرا پنج سد روی آن زدید. این نیروگاه‌ها باید حداقل ۹۰۰۰ وات برق تولید می‌کردند که به دلیل کمبود آب تنها توانستند ۲۰۰۰ وات تولید کنند. محصول خرمای آبادان و خرمشهر امسال نسبت به سال گذشته ۴۵ درصد کاهش پیدا کرد. از نظر کیفی از این خرماها هر سال بیش از ۲۰ درصد درجه یک بود اما امسال تنها یک درصد آنها درجه یک بود.

 

نماینده مردم ایذه در مجلس شورای اسلامی افزود: انتقال آب زیان‌های زیادی دارد که ما از آنها مطلع نیستیم. طرح بهشت آباد به صورت غیرقانونی در حال انجام بود که با پیگیری‌های انجام شده متوقف شد اما بعد طرح خرسان و بعد جای دیگری شروع شد. اگر این وضعیت را اصلاح نکنیم باید تمام مردمان ۴۰ سال آینده به اصفهان کوچ کنند. با انجام این کارها در خوزستان، نظام ضرر می‌کند. ایذه و باغملک هنوز آب شرب ندارند و روزی ۱۵ ساعت قطعی آب دارند.

خادمی تاکید کرد: از مدیران ارشد انتظار دارم به ما کمک کنند. تا آمایش سرزمینی انجام نشده است انتقال آب بین حوضه ممنوع است. استان اصفهان آب شرب نیاز ندارد؛ میانگین مصرف آب شرب ۱۸۰ لیتر است در حالی که مصرف اصفهان ۲۲۰ لیتر است. میانگین فضای سبز در کشور حدود ۱۲ متر مکعب است اما این میانگین در اصفهان بیش از ۳۵ متر مکعب است. در اصفهان برنجکاری نیز انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا وی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی تشکیل شد که برابری و برادری را ایجاد کرده و تبعیض ایجاد نکند. در دهه ۶۰ همه زیر یک پرچم بودیم، ملی فکر می‌کردیم و به دنبال منافع بخشی و حزبی نبودیم ولی مسئولان حالا بخشی فکر می‌کنند. اگر در بین وزرا نماینده نداشته باشید کاری برای شما انجام نمی‌شود. مدتی قبل در کرمان کارخانه فولاد افتتاح شد. اگر تمام کارون را نیز به کرمان و اصفهان ببرید باز کافی نیست.
منبع: خانه ملت
Histats.com START (standard) Histats.com END