آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۵۲۰۴
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
نماینده مردم آبادان در مجلس:
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت‌ها برای استانی شدن انتخابات در کشور فراهم نیست و با این وضعیت استانی شدن انتخابات هزینه‌های تبلیغاتی را افزایش داده و زمینه را برای ورود صاحبان ثروت و قدرت در انتخابات فراهم می‌کند.
به گزارش فیدوس: نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت‌ها برای استانی شدن انتخابات در کشور فراهم نیست و با این وضعیت استانی شدن انتخابات هزینه‌های تبلیغاتی را افزایش داده و زمینه را برای ورود صاحبان ثروت و قدرت در انتخابات فراهم می‌کند.


غلامرضا شرفی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب کلیات طرح استانی شدن انتخابات در صحن علنی مجلس، گفت: هنوز مقدمات برگزاری انتخابات به صورت استانی در کشور ما فراهم نشده و از سوی دیگر، استانی شدن انتخابات به خاطر اینکه زیرساخت‌های حزبی‌اش فراهم نشده، هزینه مالی تبلیغات انتخاباتی را افزایش می‌دهد. 

وی افزود: این یک افتخار بزرگی است برای نظام جمهوری اسلامی که تقریبا هر ساله انتخاباتی را داشته باشد و این انتخابات برای نظام نشان‌دهنده آن بوده که همچنان صف مردم، دولت، حکومت و نظام یک صف واحد است. 

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر استانی شدن انتخابات یا هر تصمیمی دیگری بخواهد خدشه‌ای به این صف واحد وارد کند و به هر دلیلی که این کار به صورت کارشناسی انجام نشده و یا زمینه برای اجرای صحیح آن فراهم نبوده و یا ... یک کار عجولانه است و متأسفانه تبعات خوبی به همراه نخواهد داشت و ساختار کشور را در آینده با مشکلاتی مواجه خواهد کرد. 

شرفی اظهار داشت: سیستم استانی شدن در کشور ما نهادینه نشده و این مسئله باعث می‌شود که با استانی شدن انتخابات، هزینه تبلیغات انتخاباتی برای نامزدها بیشتر شود و این مسئله زمینه برای ورود صاحبان قدرت و ثروت به عرصه انتخابات را فراهم می‌کند. 

وی افزود: قطعا یک فرد از عهده این هزینه‌ها در انتخابات و تبلیغات در سطح استان برنمی‌آید و نخبگانی که توان تأمین هزینه‌های مالی این شیوه انتخابات را ندارند، انگیزه‌ای برای حضور در عرصه انتخابات نخواهند داشت. 

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر ما در کشور احزاب فعال و پاسخگو داشتیم که کار تبلیغات انتخاباتی را برای نمایندگان انجام می‌داد مشکلی نبود اما اینکه من نامزد انتخابات در کل استان بخواهم بگردم و کار تبلیغات را انجام بدهم میسر نیست. 

شرفی خاطرنشان کرد: در صورتی که زیرساختهای حزبی برای استانی شدنی انتخابات فراهم نشود به قدری کار کانالیزه می‌شود که یک حالت ملک‌الطوایفی پیدا می‌کند.
وی افزود: ما مدعی هستیم که مسئولان دولتی ما با هر سلیقه زیاسی پاسدار ارزشهای نظام هستند اگر با پیاده شدن سیستم استانی شدن انتخابات کسانی به عنوان مجریان انتخابات در سیستم نفوز کنند که به دنبال پیاده کردن سلایق سیاسی خود باشند انتخابات به یک انتخابات دولتی تبدیل نمی‌شود؟ استانداریها و فرمانداریها تعیین‌کننده نیستند؟
Histats.com START (standard) Histats.com END