آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵
معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با اقدامات انجام‌شده مسافرانی که وارد مرز شلمچه می‌شوند می‌توانند خدمات مورد نیاز را به صورت منظم دریافت کنند.
به گزارش فیدوس: معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با اقدامات انجام‌شده مسافرانی که وارد مرز شلمچه می‌شوند می‌توانند خدمات مورد نیاز را به صورت منظم دریافت کنند.

 سید علی موسوی در نشست مشترک  با مسئولان عراقی که در طرف عراقی مرز شلمچه با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارها و جمعی از مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند، فرماندار خرمشهر و جمعی از مسئولان عراقی تشکیل شد، اظهار کرد: از هفته گذشته مسیر تجاری شلمچه را از مسیر مسافری جدا کردیم و یک پارکینگ بزرگ که مجهز به دوربین‌های مداربسته و کنترل‌شده است را برای حضور تاکسی‌ها و ارائه خدمات در نظر گرفتیم.

وی افزود: راننده‌های تاکسی‌ها نیز شناسایی، شناسنامه‌دار و گزینش‌شده‌اند و کارت تردد دارند و صلاحیت نیز آن‌ها بررسی‌شده است.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: حتی افرادی که در جابه‌جایی بار مسافران نقش دارند نیز گزینش‌شده‌اند و به دنبال نرخ‌گذاری مسافت‌ها هستیم تا تعرفه‌ها مشخص باشد.

موسوی گفت: به این ترتیب مسافرانی که وارد مرز شلمچه می‌شوند می‌توانند خدمات مورد نیاز را به صورت منظم دریافت کنند و این اطمینان را می‌دهیم که ساماندهی انجام‌شده است و نگرانی در بحث تاکسی‌ها وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به دروازه‌های در نظر گرفته‌شده برای طی مراحل اداری مسافران در مرز شلمچه، عنوان کرد: ۶ دروازه برای ورود و ۶ دروازه برای خروج در نظر گرفتیم که ۴ مسیر برای خانم‌ها و ۸ مسیر به آقایان اختصاص‌یافته است و در صورت نیاز نیز می‌توان این دروازه‌ها را افزایش داد.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند افزود: جلساتی با بازاریان آبادان و خرمشهر، اتحادیه‌ها و اتاق اصناف داشتیم و تذکرات و آموزش‌های لازم داده شد تا نحوه برخورد با گردشگران و مسافران بهتر شود و بر این روند نیز نظارت می‌کنیم.

موسوی عنوان کرد: به‌صورت روزانه نیز تردد در مرز رصد می‌شود و یک نماینده تام‌الاختیار در مرز مستقر می‌کنیم تا هر مشکلی به وجود آمد در جا حل شود و تلاش می‌کنیم که در سمت عراق نیز مشکلات کمتر باشد.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END