آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۷۹۹
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۵
روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند مانع توزیع هفته نامه میدان دیگر در سازمان شد
یکی از اصول ریاست محترم جمهور حمایت کامل از گردش آزاد اطلاعات و نشریات منتقد بوده است، در این دولت توزیع و نشر هیچ مطبوعه ای به دلیل انتقاد از عملکرد دولت محدود یا متوقف نشده است.
به گزارش پایگاه خبری فیدوس؛ یکی از اصول ریاست محترم جمهور حمایت کامل از گردش آزاد اطلاعات و نشریات منتقد بوده است، در این دولت توزیع و نشر هیچ مطبوعه ای به دلیل انتقاد از عملکرد دولت محدود یا متوقف نشده است.
اتفاقی که بارها و بارها از آن به عنوان یکی از دستاوردهای دولت اعتدال نام برده شد.
سازمان منطقه آزاد اروند اما در ماه‌های اخیر با رویکردی عجیب در روابط عمومی موضعی کاملا متضاد را پیش گرفته که در شیوه‌ محدود کردن و برخورد با مطبوعات منتقد و یا روزنامه نگاران منتقد، بدعتی نو محسوب می‌شود، تلاش برای مانع تراشی توزیع نشریات به طور سلیقه ای و سفارشی بخشی از این عملکرد است.
از زمان تاسیس سازمان منطقه آزاد اروند تا امروز هرگز سابقه نداشته که روابط عمومی به صورت کاملا فرمایشی تلاش کند مانع توزیع رسانه‌ها در سازمان بشود آن هم به نحوی که گویی مالک و صاحب و قوه قهریه و همه چیز روابط عمومی این سازمان است.
این بدعتی که در دوره کنونی فعالیت روابط عمومی منطقه آزاد اروند رخ داده است.
پایگاه خبری فیدوس و هفته‌نامه میدان دیگر تا به امروز رسانه‌های مکتوب خود و اخبار خود را حتی در دوره سخت ترین انتقادها بدون مانع تراشی در این سازمان توزیع می‌نمود.
اما اخیرا روابط عمومی در اقدامی تاسف برانگیز از توزیع این هفته نامه در سازمان جلوگیری کرده است و این یعنی حذف و محدود کردن رسمی یک رسانه قانونی.
اقدامی که حتی در زمان مدیران این سازمان در دولت قبل نیز رخ نداده بود.
متاسفانه این شیوه عملکرد که روابط عمومی را از جایگاه پاسخگویی با رسانه‌ها بدل به چماقی برای سرکوب هر صدای منتقد می کند جز آسیب به حیثیت سازمان و دولتی که مدعی حمایت از رسانه‌هاست حاصلی در پی نخواهد داشت.
بی تردید مدیر عامل منطقه آزاد اروند، دبیر شورایعالی مناطق آزاد نیز باور دارند که امر گردش ازاد اطلاعات و شنیدن صدای منتقدان نه تنها آسیبی به مناطق آزاد وارد نمی‌کند بلکه رسانه‌ها را می‌توان به عنوان چکیده صدای مردم هر منطقه دانست.
در عصری که امکانات رسانه‌ای امکان حذف اخبار را از بین برده است شیوه‌های کهنه مقابله با منتقدان کارآمدی خود را از دست داده و مدیران باید بدانند به عنهوان نمایندگان دولت اعتدال نباید رفتاری را در پیش بگیرند که در تضاد با سیاست‌های کلان دولت است.
"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END