آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۱۶۲
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
حسینعلی امیری به موضوع جنجالی درگیری نماینده سراوان با مامور گمرک واکنش نشان داد.
به گزارش فیدوس: حسینعلی امیری به موضوع جنجالی درگیری نماینده سراوان با مامور گمرک واکنش نشان داد.

حسینعلی امیری در حاشیه جلسه چهارشنبه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره انتشار فیلمی از درگیری نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی با یکی از مراجعان  اداره گمرک کشور در فضای مجازی و پیگیری‌های انجام شده در این زمینه گفت: آنچه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، فیلم کاملی نبود و همین موضوع باعث بروز سوءتفاهم‌ هایی در جامعه و میان نمایندگان در مجلس شد.
وی افزود: در این زمینه روز گذشته حدودا 45 دقیقه از زمان جلسه مجلس به صورت غیر علنی به بررسی این موضوع اختصاص یافت و جمع بندی که انجام شد آن بود که جلسه‌ای با مسئولیت آقای پزشکیان به عنوان نایب رئیس مجلس و با حضور اعضای هیات ناظر بر رفتار نمایندگان، وزیر امور اقتصاد و دارایی، نماینده مردم سراوان و من برگزار شود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اضافه کرد:‌ این جلسه بعد از ظهر دیروز تشکیل شد و در آن به طور کامل فیلم ماجرای درگیری مورد بازبینی قرار گرفت؛ مدت این فیلم نسبت به آنچه که در فضای مجازی منتشر شده خیلی طولانی‌تر بود و بر اساس آنچه که ما مشاهده کردیم نماینده محترم سراوان به گمرک مراجعه می‌کند و در آنجا برای آنکه هماهنگی‌های لازم انجام شود دقایقی جلوی در معطل و سپس وارد قسمت پذیرش می‌شود. از این لحظه به بعد وقایع در کلیپ موجود است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در جلسه دیروز اظهارات نماینده سراوان استماع شد و قرار شد که نسبت به کارمندی که در فیلم مشاهده می‌شود و ارباب رجوع که با نماینده درگیر می‌شود و نسبت به نماینده محترم بر اساس قانون رفتار شود؛ چرا که همه ما در کشور در برابر قانون مساوی هستیم.

وی با بیان این‌که «فردی که در کلیپ منتشر شده به نماینده سراوان اهانت می‌کند کارمند دولت نیست، بلکه ارباب رجوع بود» ادامه داد: قرار شد نماینده سراوان نسبت به فردی که او را مورد اهانت قرار داده در دستگاه قضایی اظهار رضایت کند. همچنین مقرر شد تا نحوه برخورد کارمند محترم گمرک به هیات رسیدگی به تخلفات اداری ارجاع شود تا اگر احیانا قصوری از سمت او صورت گرفته مطابق قوانین و مقررات رسیدگی شود.

امیری گفت: از دیگر نتایج جلسه روز گذشته آن بود که مقرر شد مشکلاتی که در حوزه انتخابیه آقای درازهی نماینده مردم سراوان، در حوزه گمرک وجود دارد از طریق رئیس گمرک و معاون پارلمانی وزارت اقتصاد بررسی و حل و فصل شود. گزارش این جلسه نیز امروز صبح در مجلس شورای اسلامی توسط آقای پزشکیان ارائه شد. از حسن نظر و اقدامات خیر اندیشانه و تدابیر خیلی خوبی که آقای لاریجانی و آقای پزشکیان در این زمینه انجام داده‌اند تقدیر و سپاسگزاری می‌کنم. همچنین تاکید می‌کنم که حرمت نمایندگان مجلس بر همه ما واجب و لازم است و آنها نمایندگان مردم هستند.
Histats.com START (standard) Histats.com END