آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۲۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۵
هنرمندان ۵ تا ۱۴ ساله در آیین پایانی پنجمین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) شب گذشته (۲۲ آذر ماه) روی صحنه تالار وحدت رفتند تا با تشویق حاضران، راهی که در پیش گرفته‌اند را با انرژی بیشتری ادامه دهند.
به گزارش فیدوس: پری ملکی، احمد صدری، فریدون شهبازیان، لوریس چکناواریان، میلاد کیایی، رضا خرم، فضل الله توکل، افلیا پرتو، بهرام جمالی، فاطمه بسطامی، شهرام صارمی، هادی آرزم، مسیح تحویلداری، محمد سلمانی، محمد الهیاری، حمیدرضا عاطفی از مهمانان ویژه مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره موسیقی نوای خرم بودند.

قرار بود سید محمد مجتبی حسینی ـ معاون هنری وزارت ارشاد ـ نیز در این مراسم حاضر شود که به دلیل درگذشت یکی از بستگانش حضور نیافت اما پیام او توسط مجری برنامه برای حاضران در جلسه خوانده شد.

در متن پیام معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این جشنواره آمده است: «جشنواره نوای خرم، جشنواره شایسته ای است، از آن رو که هدف دارد، سیر دارد و مسیر روشن می خواهد انگشت اشارتی باشد به بخشی از موسیقی ما، محدوده‌ای که استادانی نامدار و عمدتاً برآمدگان از مکتب استاد بزرگ و درخشان مرحوم ابوالحسن خان صبا، آثاری ماندگار و خاطره آفرین و آشنا در آن پدید آورده‌اند. نوای خرم، لطافتی دلنشین به خرمی آفرینان فردا، قدر هنرمندان گذشته و میراث دیروز را نشان می دهد و هنرمندانی که سرایندگان و نغمه پردازان شادی، شور، مهر، همدلی و غم ما و ناخوشی های قرن حاضر بودند را در آینه نونهالان معرفی می کند.

نوای خرم بی آنکه باری بر دوش دولت یا هر نهاد دیگری بگذارد به همت بخش خصوصی و با نگاه رسالت اجتماعی و بدون سودای سود و درآمد، گام به گام می سپرد،  بدون ادعا و بدون منت. نوای خرم، جشنواره شایسته تحسین است.

برخود لازم می‌دانم ضمن تقدیر از تمامی دست اندرکاران مراتب قدرشناسی را نسبت به هنرمندان بلندآوازه عرصه موسیقی بویژه زنده یادان استاد امیرهمایون خرم، استاد علی تجویدی و دیگر استادان ماندگار موسیقی ایران ابراز نمایم.»

این جشنواره از هنرمندان و گروه‌هایی که توسط هیات داوران شایسته تقدیر دانسته شده بودند، با اهدای لوح جشنواره قدردانی کرد. گروه نوازندگان کردستان نیز با لباس اقوام خود روی صحنه آمدند و مورد تشویق قرار گرفتند.

قطعه‌ی «تنها منشین» ساخته استاد علی تجویدی بخش دیگری از برنامه بود که توسط نوازندگان ارکستر «گلها» و هم‌خوانی پیش دبستانی آواز گلها از آموزشگاه «گلهای جاویدان» کرمان به سرپرستی پویا بنی اسدی اجرا شد.
Histats.com START (standard) Histats.com END