آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۲۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
استاندار خوزستان با بیان این‌که کشور اندونزی یک کشور مسلمان است و از این نظر اشتراکات خوبی میان این کشور و ایران وجود دارد، گفت: ما آمادگی داریم تا شرایط برای همکاری با تجار اندونزی فراهم شود که این مساله می‌تواند باعث گسترش دو کشور شود.

به گزارش فیدوس: استاندار خوزستان با بیان این‌که کشور اندونزی یک کشور مسلمان است و از این نظر اشتراکات خوبی میان این کشور و ایران وجود دارد، گفت: ما آمادگی داریم تا شرایط برای همکاری با تجار اندونزی فراهم شود که این مساله می‌تواند باعث گسترش دو کشور شود.

غلامرضا شریعتی امروز 20 آذرماه در دیدار با سفیر اندونزی در ایران اظهار کرد: استان خوزستان یکی از استراتژیک‌ترین استان‌های کشور است و بیشترین تولید نفت کشور در این استان اتفاق می‌افتد.

وی با بیان این‌که روزانه 2.7 میلیون بشکه نفت در خوزستان تولید می‌شود، افزود: بیشترین تولید محصولات کشاورزی کشور در استان است و این مساله ظرفیت بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در استان است.

استاندار خوزستان ادامه داد: بنادر استان و هم مرزی با کشورهای همسایه از دیگر ظرفیت‌های قابل سرمایه‌گذاری در استان است. همچنین ظرفیت اسمی صنایع پتروشیمی در سال به بالای 27 میلیون تن می‌رسد و می‌توان از این ظرفیت بسیار برای سرمایه‌گذاری استفاده کرد.

شریعتی عنوان کرد: بالای 23 درصد تولید برق کشور در خوزستان است. همچنین بزرگترین سدهای ذخیره آب نیز در خوزستان است. ظرفیت ذخیره آب در سدهای استان حدود 20 میلیارد متر مکعب می‌رسد و از این محل بیش از 10 هزار مگاوات ظرفیت تولید انرژی برق‌آبی داریم.

وی اظهار کرد: 1.2 میلیون هکتار از اراضی استان برای کشت‌های استراتژیک مختلف مانند نیشکر، گندم و ... به کمک این آب‌های ذخیره شده زیر کشت می‌روند.

استاندار خوزستان با بیان این‌که خوزستان نقش مهم استراتژیکی را در کشور ایفا می‌کند، گفت: اندونزی در 30 تا 40 سال اخیر روند توسعه را طی کرده است و در این زمینه خوشحال هستیم که کشوری مسلمان مانند اندونزی روند توسعه را گذرانده است.

شریعتی بیان کرد: نزدیکی به مرزهای عراق، منطقه آزاد اروند و مناطق ویژه اقتصادی و ... شرایطی را می‌تواند فراهم کند تا کشور اندونزی از مسیر خوزستان به کشور عراق صادرات انجام دهند.

وی ادامه داد: ما آمادگی داریم تا شرایط برای همکاری با تجار اندونزی فراهم شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END