آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۲۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد :
عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای کاهش مشکلات اقتصادی و معضلات امنیتی همچنین توسعه یکپارچه منطقه، تجهیز و توسعه بندر و گمرک اروندکنار باید شتاب بیشتری پیدا کند.
به گزارش فیدوس: عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای کاهش مشکلات اقتصادی و معضلات امنیتی همچنین توسعه یکپارچه منطقه، تجهیز و توسعه بندر و گمرک اروندکنار باید شتاب بیشتری پیدا کند.
عامر کعبی روز شنبه اظهار داشت: ارتباط مرزی میان بنادر اروندکنار ایران و فاو عراق یکی از راه های برون رفت مشکلات اقتصادی در منطقه است که در این راستا باید زیر ساخت های تجاری اروندکنار را مهیا کرد.
وی افزود: برای رونق فعالیت تجاری در اروندکنار یک آبراهه مشترک پیشنهاد شده تا از آن طریق مراودات تجاری علاوه بر شلمچه در اروندکنار هم گسترش پیدا کند که پس از طرح توجیهی و کارشناسی آن موضوع را باید دنبال و رایزنی کرد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت بنادر و دریانوردی استان خوزستان، توسعه و تجهیز زیرساخت های بندر اروندکنار را شتاب بیشتری ببخشد و در این میان موانع و کمبودها را اعلام کند تا مورد پیگیری قرار گیرد.
کعبی تصریح کرد: برای کاهش مشکلات اقتصادی و معضلات امنیتی و توسعه یکپارچه منطقه باید تجهیز و توسعه بندر و گمرک اروندکنار شتاب بیشتری پیدا کند، در شرایط فعلی برقراری ارتباط تجاری از مرز اروندکنار با فاو عراق تاثیر بسزایی در توسعه مراودات تجاری ایفا خواهد کرد.
بندر اروند کنار شهری از توابع شهرستان آبادان در استان خوزستان است که در 50 کیلومتری جنوب شهر آبادان قرار گرفته که دارای ذخایر نفتی و بندر تجاری است.
رونق در بندر تجاری ، گمرک و فراهم شدن زمینه اشتغال جوانان مطالبه جدی مردم شهر بندری اروندکنار آبادان است.
منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END