آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۲۳۶۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از نمایندگان خواست تا با تصویب CFT ایران را از خود تحریمی نجات دهند.
به گزارش فیدوس: شهروز برزگر در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس به عنوان موافق لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم گفت: این حرف درست نبود که ما در کمیسیون عدد نداشتیم بلکه در زمان تصویب CFT عدد داشتیم و بر مصوبه قبلی که ارجاع شده بود اصرار کردیم همچنین در خصوص شروط قانون اساسی تاکید کردیم که اگر شروط ما را نپذیرند عضو FATF نخواهیم شد.

وی اضافه کرد: من فکر می‌کنم که در شرایط فعلی نباید بهانه به دست دشمن بدهیم. بعضی از موارد به مجمع تشخیص ارجاع شده و مواردی که خلاف قانون اساسی و موازین شرع باشد تصویب نشده است. رای قاطع به این لایحه جوابی به دشمنان خارجی، معاندین نظام و کسانی است که می‌خواهند ما را تحریم کنند و بهانه به دست دشمن بدهند.

برزگر با بیان این که دشمن تحرکات سیاسی و نظامی علیه ایران را در خواب خواهد دید، اضافه کرد:‌ در عین حال نباید بهانه به دست دشمن بدهیم و خود تحریمی کنیم. ما باید به کمک دولت برسیم تا فروش یک و نیم میلیون بشکه نفت انجام شود و بتوانیم دلارهای آن را به کشور برگردانیم. اگر این لایحه را تصویب کنیم بهانه را از دشمن می‌گیریم و به حل مشکلات اشتغال و تورم و گرانی هم کمک کرده‌ایم.

وی اضافه کرد:‌ ما ساعت‌ها در این باره جلسه گذاشتیم. آقایان ظریف، کدخدایی و صاحب‌نظران دولت آمدند و نظر کارشناسی دادند. این ها سلیقه سیاسی و جناحی نبوده و برخورد جناحی در این باره هم به ضرر منافع ملی کشور است. تک تک ما در برابر آنچه می‌خواهیم مصوب کنیم مسئولیم و باید بدانیم سلیقه‌های شخصی و جناحی کشور را به رکود می‌برد.

این نماینده مجلس در پایان اظهار کرد: مجلس در پیچ تاریخی است و امیدواریم نمایندگان با تصویب این لایحه ایران را از خود تحریمی نجات دهند.
"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END