آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۲۳۴۹
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
زورخانه "تختی" بندرعباس به عنوان تنها زورخانه استان محروم هرمزگان ماه هاست در میان بی‌توجهی مسئولان ورزش هرمزگان و فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای تعطیل شده است.
به گزارش فیدوس: زورخانه "تختی" بندرعباس به عنوان تنها زورخانه استان محروم هرمزگان ماه هاست در میان بی‌توجهی مسئولان ورزش هرمزگان و فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای تعطیل شده است.

علی نیستانی از پیشکسوتان با سابقه ورزش‌های زورخانه‌ای استان هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، با بیان این مطلب افزود: متاسفانه ورزش‌های زورخانه‌ای با وجود جایگاهی که در استان محروم هرمزگان دارد مورد توجه قرار نمی‌گیرد و ماه‌هاست زورخانه تختی بندرعباس به عنوان تنها زورخانه استان هرمزگان با سوءمدیریت و به بهانه تعمیرات ماه‌هاست که تعطیل شده و ورزشکاران این رشته جایی برای پرداختن به ورزش‌های زورخانه‌ای ندارند.

وی با اشاره به اینکه چند ماه هیات ورزش‌های زورخانه‌ای هرمزگان هیچ مسئولی نداشت، گفت: مجمع انتخاباتی این هیات اردیبهشت ماه برگزار شد و منوچهری موفق شد به عنوان رییس این هیات انتخاب شود اما با شکایت رقیبش وی بدلیل نداشتن مدرک تحصیلی کارشناسی از کار برکنار شد.سپس فردی با نام حاجی‌زاده به عنوان سرپرست هیات انتخاب شد که هیچ قدم مثبتی برای این ورزش برنداشت. وی دستور داد تمامی وسایل مستهلک زورخانه تختی را خارج کنند تا بازسازی شود اما هیچ کاری انجام نشد و در نهایت او نیز بخاطر انتقاد از انتصاب یک فرد غیر بومی در ریاست اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان استعفا داد. در حال حاضر نیز خادمی چند معاون اداره کل ورزش و جوانان استان سمت سرپرستی این هیات را بدست گرفته و امیدواریم او دیگر وعده و وعید ندهد و تنها زورخانه استان را راه‌اندازی کند.

پیشکسوت ورزش‌های زورخانه‌ای هرمزگان که شغل نانوایی نیز دارد، با بیان اینکه ورزش‌های زورخانه‌ای در هرمزگان مظلوم واقع شده و هیچ توجهی به آن نمی‌شود گفت: در ۱۵ سال گذشته حتی یک میل هم به زورخانه تختی اضافه نشده و هیچ کاری برای بازسازی آن انجام نگرفته، حال نیز چند ماهی است کاملا تعطیل شده و کسی کاری برای راه اندازی آن تاکنون انجام نداده است که امیدوارم با قول‌هایی که سرپرست جدید هیات داده بتوانیم از این زورخانه پس از ماه‌ها بار دیگر استفاده کنیم.

نیستانی با بیان اینکه در صورت توجه فدراسیون و مسئولان ورزش استان، هرمزگان پتانسیل بالایی در ورزش‌های زورخانه‌ای دارد، خاطرنشان کرد: مسئولان فقط وعده و وعید می‌دهند و دیگر از این وضعیت خسته شده‌ایم. زورخانه مغازه‌ای دارد که اجاره آن میلیون‌ها تومان در سال است اما مشخص نیست چرا در چند سال گذشتته یک میل هم به زورخانه تختی اضافه نشده است. به جرات می‌گویم فقط ۵ ورزشکار این رشته در استان بیمه دارند و هیچ حمایتی از باستانی‌کاران هرمزگانی نمی‌شود در صورتیکه اگر حمایت شویم قول می‌دهم حداقل ۳۰۰ ورزشکار باستانی‌کار را در سال معرفی کنیم.

وی در ادامه گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه رضا شهبازپور مطرح‌ترین پیشکسوت ورزش‌های زورخانه‌ای استان هرمزگان که در ایران شناخته شده بود،جان خود را در این راه گذاشت،خاطرنشان کرد: حدود ۳ هفته پیش جلسه‌ای را به اتفاق تعدادی از پیشکسوتان با سرپرست جدید هیات استان هرمزگان در زورخانه تختی ترتیب دادیم که در این جلسه رضا پور از بی‌توجهی‌ها به این رشته و تعطیلی زورخانه تختی و بها ندادن به مرشدان جوان خیلی عصبانی شد و متاسفانه در همان زمان بدلیل سکته قلبی جانش را از دست داد. امیدوارم مسئولان فدراسیون خیلی بیشتر از این‌ها به وضعیت ورزش زورخانه‌ای که جایگاه والایی در استان ما دارد توجه کنند تا این رشته سر و سامانی بگیرد.
Histats.com START (standard) Histats.com END