آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۲۰۱۳
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۳
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور تأکید کرد:
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: با توجه به اهمیت مینوشهر در منطقه آزاد اروند و اجرای طرح جامع توجیهی منطقه آزاد اروند باید طرح جامع توجیهی مینوشهر نیز اجرا شود.
به گزارش فیدوس: دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: با توجه به اهمیت مینوشهر در منطقه آزاد اروند و اجرای طرح جامع توجیهی منطقه آزاد اروند باید طرح جامع توجیهی مینوشهر نیز اجرا شود.

مرتضی بانک در حاشیه کلنگ زنی اتصال خط آهن خرمشهر به بندر امام خمینی(ره)  اظهار کرد: روز گذشته طرح جامع منطقه آزاد اروند رونمایی شد و از این به بعد کارهای اساسی جهت دهی و برنامه ریزی برای پیشگیری از پراکنده کاری انجام شد که می طلبد کار خاص و مشابه برای مینوشهر نیز انجام شد.

وی افزود: مینوشهر یکی از مناطق سرسبز در منطقه آزاد اروند است و نیاز است طرح جامعی برای این شهر تهیه شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور همچنین بر لزوم توجه بیشتر بر ظرفیت های بندر خرمشهر نیز تاکید کرد و گفت: باید ظرفیت بیشتری در بندر خرمشهر ایجاد شود و سرمایه گذاری های خوبی نیز در زمینه جاده و ریل در این بندر انجام گرفته است.

وی از توافق ابتدایی برای همکاری با بنیاد مستضعفین برای ایجاد اسکله جدید در دهانه اروند رود خبر داد و اظهار کرد: با بنیاد مستضعفین توافق شده که اسکله جدیدی در دهانه اروند رود احداث شود که می تواند به رونق بسیار در منطقه آزاد اروند منجر شود.

بانک به اجرای پروژه اتصال خط آهن خرمشهر به بندر امام خمینی(ره) نیز اشاره کرد و گفت: این پروژه یکی از مهمترین پروژه های حمل و نقلی کشور است که با مشارکت منطقه آزاد اروند و وزارت راه و شهرسازی اجرا شده و می تواند راه آهن سراسری کشور در جنوب را تکمیل کند.

وی افزود: با اجرای این پروژه بن بست حمل و نقل ریلی جنوب رفع و جریان ترانزیتی کشور ایجاد می شود و در نهایت هدف رسیدن به حمل و نقل ریلی ۲۰ میلون تن دنبال خواهد شد.
Histats.com START (standard) Histats.com END