آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۱۹۶۳
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳
با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد چند پروژه عمرانی در منطقه آزاد اروند افتتاح شد.

به گزارش فیدوس: با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد چند پروژه عمرانی در منطقه آزاد اروند افتتاح شد.

 امروز، 6 آذرماه با حضور مرتضی بانک 22 پروژه بهسازی و ساماندهی معابر و آسفالت شهری خرمشهر به صورت همزمان به بهره‌برداری رسید. 

افتتاح پروژه سامانه و باسکول گمرک شلمچه و پروژه 13 هکتاری شلمچه شامل ساماندهی و نظم دهی به عملیات تخلیه و بارگیری با اعتبار اولیه 20 میلیارد و اعتبار ثانویه 25 میلیارد ریال است که امکان توسعه بارانداز از سمت شمال و جنوب، به میزان ۵۰ هکتار را دارد.همچنین این پروژه بزرگترین سایت استاندارد تبادل کالا در خوزستان است.

این پروژه دارای مجموعه خدمات رفاهی شامل ۴۲ چشمه سرویس بهداشتی، ۱۰ چشمه حمام، نمازخانه، فروشگاه، استراحتگاه و ... نیز است.

در ادامه نیز ایستگاه آتش نشانی سایت صنعتی منطقه آزاد اروند در شهرک صنعتی خرمشهر با حضور بانک به بهره برداری رسید. این ایستگاه مخصوص اورژانس و آتش نشانی است که مشابه آن نیز در سایت صنعتی آبادان پیش از این به بهره برداری رسیده است.کل محدوده سایت صنعتی منطقه آزاد 9هزار و 200 هکتار است که در این منطقه این دو ایستگاه وظیفه خدمات رسانی را بر عهده دارند.

پروژه مجتمع اداری و اسکان تجار و بازرگانان شلمچه و پروژه شرکت توسعه صادرات سیمان اروند از دیگر پروژه‌ها بودند که امروز با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد افتتاح شدند.

سید علی موسوی معاون توسعه سرمایه‌گذاری و کسب و کار منطقه آزاد اروند در توضیح این پروژه ها گفت: پروژه مجتمع اداری و اسکان تجار و بازرگانان شلمچه با حجم سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال در مساحتی معادل ۳۰۶۰ متر مربع و اشتغالزایی برای ۸۰ نفر در مدت زمان ۲۴ ماه آماده بهره‌برداری شده است. این مجتمع رفاهی اداری دارای 120 غرفه است که به تجار واگذار می‌شود.

وی در خصوص مزایای این پروژه افزود: تجمیع تجار ایران و عراق در یک مجموعه، دسترسی آسان خریداران عراقی به تجار ایرانی، سهولت در هماهنگی و اطلاع رسانی و ایجاد اشتغال پایدار از عمده مزایای این طرح است.

موسوی، همچنین از پروژه شرکت توسعه صادرات سیمان اروند به عنوان یکی دیگر از فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری و اشتغال در منطقه یاد کرد و خاطرنشان کرد: این پروژه نیز با سرمایه‌ای معادل ۸۰ میلیارد ریال در شلمچه و در مدت زمان ۲۰ ماه با اشتغالزایی برای ۴۶ نفر به بهره‌برداری رسیده است.

وی از مزایای ایجاد مجتمع تخصصی صادرات سیمان، کاهش مشکلات زیست محیطی و بهداشتی ناشی از بارگیری سیمان در محیط مشترک با بقیه کالاها، تقویت راه‌های ترکیبی حمل و نقل، ایجاد اشتغال پایدار و... عنوان کرد و گفت: با افتتاح این پروژه ۱۰ درصد به ظرفیت لجستیک سایت تجاری شلمچه افزوده شده است.
Histats.com START (standard) Histats.com END