آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۱۹۵۳
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳
طرح جامع یکپارچه منطقه آزاد اروند با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری در آبادان رونمایی شد.
به گزارش فیدوس: سه شنبه شب و در پی سفر مرتضی بانک دبیر شورای مناطق آزاد کشور به منطقه آزاد اروند، طی آیینی از طرح جامع یکپارچه منطقه آزاد اروند در موزه هنرهای معاصر آبادان رونمایی شد.

معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند در این آئین اظهار کرد: طرح جامع یکپارچه منطقه آزاد اروند با اعتباری معادل ۳۲ میلیارد ریال و با هدف یکپارچه کردن و تلفیق طرح های جامع شهرستان های آبادان و خرمشهر و محدوده قدیم منطقه آزاد اروند اجرایی شد.

موعود شمخانی افزود: در طرح جامع منطقه آزاد اروند، شبکه حمل و نقل پیشنهادی و سهمیه بندی منطقه آزاد اروند ارائه می شود و بر همین اساس، اجرای این طرح سند اصلی و هدایت و کنترل تحولات کالبدی و ساخت و ساز در محدوده را در پی خواهد داشت.

وی به مزیت های اجرای طرح جامع منطقه آزاد اروند اشاره کرد و گفت: اجرای ضوابط و مقررات طرح جامع از تداخل غیرضروری و نامناسب کاربری ها جلوگیری کرده و با درنظر گرفتن محدوده های شهری و روستایی به ارائه نظام منطقه بندی و کاربری زمین و فضا در محدوده منطقه آزاد اروند می پردازد.

شمخانی ادامه داد: با اجرایی شدن طرح جامع یکپارچه منطقه آزاد اروند، نظام کاربری اراضی و آینده آن تلفیق شده و مسیر اصلی تحولات کالبدی مشخص می شود و به طور کلی اجرای این طرح نقش عمده ای در توسعه  اقتصادی و اجتماعی منطقه ایفا خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیین رونمایی از طرح جامع یکپارچه منطقه آزاد اروند با حضور مرتضی بانک، فرمانداران آبادان و خرمشهر، اسماعیل زمانی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند و دیگر مسئولان منطقه ای برگزار شد.
Histats.com START (standard) Histats.com END