آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۱۹۵۱
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور:
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: توسعه اقتصادی منطقه آزاد اروند نیاز به طرح جامع داشت و پیش از اجرای این طرح، اقدامات انجام شده نیز بی نتیجه می ‌ماند.
به گزارش فیدوس: مرتضی بانک سه شنبه شب در آئین رونمایی از طرح جامع منطقه آزاد اروند در موزه هنرهای معاصر آبادان اظهار کرد: تهیه طرح جامع در منطقه آزاد اروند گامی بسیار ارزشمند است، بسیاری از مناطق آزاد دیگر نیز کار را برای آماده سازی طرح جامع آغاز کردند اما هنوز طرح آنها آماده نشده است و اینکه این طرح در اروند آماده شده اتفاقی خوب است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور بیان کرد: با تصویب این طرح یکی از زیربنایی ترین اقدامات منطقه آزاد اروند انجام شده است چرا که برای توسعه اقتصادی این منطقه نیاز به طرح جامع بوده است.

بانک توصیح داد: در صورت اجرا نشدن طرح جامع منطقه آزاد اروند، تمام طرح ها در این منطقه سرگردان می شود و اقدامات انجام شده نیز بی نتیجه می ‌ماند و نمی توانست تاثیری بر برون رفت از از مشکلات منطقه داشته باشند.

وی افزود: این طرح نوعی قانون اساسی اداره شهر است و انتظار می رود مردم و مسئولان با همدلی اجازه تخطی از طرح جامع منطقه آزاد را ندهند.

مشاور رئیس جمهوری در امور مناطق آزاد کشور، این نکته را نیز متذکر شد که پروژه های در دست اجرا در مناطق آزاد کشور باید کیفیت لازم را مد نظر داشته و طوری اجرا شوند که کارایی مناسب خود را در زمان طولانی حفظ کند.

بانک بر لزوم لحاظ کردن کیفیت در اجرای پروژه های عمرانی و اقتصادی در منطقه آزاد اروند تاکید کرد و گفت: پروژه ها در منطقه آزاد اروند باید کیفیت قابل قبول داشته باشند تا مردم سرعت در اجرای و پیش رویی کار  را احساس کنند.

بانک همچنین رفع مشکل شبکه فاضلاب در منطقه آزاد اروند را خواستار شد.

وی ابراز امیدواری کرد: منطقه آزاد بتواند در رفع مشکل آب و فاضلاب خرمشهر و آبادان نقش پر رنگ تری داشته باشد و  یاری دولت در این مسیر را نیز لازمه تحقق این هدف دانست.

دبیر شورای عالی منطق آزاد کشور در ادامه حضور بدون روادید اتباع خارجی در منطقه آزاد اروند را عامل رونق در این منطقه دانست و از ممنوعیت خروج کالاهای اساسی نیز به عنوان اقدامی منطقی یاد کرد.

وی در این رابطه بیان کرد: ممنوعیت خروج کالاهای اساسی در منطقه آزاد اروند کاملا منطقی است و این جزئی از وظایف ما است که اجازه ندهیم کمبودی در کالاهای اساسی مردم به وجود بیاید. 

بانک در بخشی دیگر از سخنانش، ایثار و نقش خرمشهر و آبادان در خلق حماسه های دفاع مقدس را یادآور شد و گفت: مردم این دو شهر در جنگ تحمیلی ضررها و هزینه های زیادی را متحمل شدند با این حال سربلند و استوار مانده و با همدلی و اتحاد مقاومت کردند اما پیکر این دو شهر زخم های بسیاری خورده که ترمیم این شرایط نیاز به ایثار، فداکاری، برنامه و اعتبار دارد تا زمینه شکوفایی و پیشرفت این شهرها فراهم شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END