آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۱۶۷۲
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
استاندار خوزستان با بیان اینکه نمایشگاه بین المللی نفت باید در استان خوزستان برگزار شود و نه در تهران، گفت: هیچ دلیلی بر آن نیست که شاهد برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت در تهران باشیم.
به گزارش فیدوس: استاندار خوزستان با بیان اینکه نمایشگاه بین المللی نفت باید در استان خوزستان برگزار شود و نه در تهران، گفت: هیچ دلیلی بر آن نیست که شاهد برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت در تهران باشیم.
غلامرضا شریعتی امروز (یکم آذرماه) در آیین گشایش دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان در اهواز اظهار کرد: اصلی ترین عامل انرژی در جهان نفت است و با وجود ظهور انرژی های نو در جهان نفت همچنان پشتوانه اصلی پروژه های توسعه ای کشور است.

وی با بیان اینکه نفت در زندگی مردم خوزستان نقشی اساسی و استراتژیک دارد، افزود: چشم انداز آینده اقتصاد دنیا بیانگر افزایش تقاضا برای انرژی با محوریت نفت است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: جایگاه استراتژیک ایران به عنوان دارنده منابع عظیم انرژی در جهان بر کسی پوشیده نیست و استفاده مطلوب از نفت به عنوان مهمترین مزیت اقتصادی کشور نیازمند نقش و فعالیت پویای سازندگان است.

وی ادامه داد: با دیپلماسی صحیح در حوزه انرژی می توانیم ضامن نقش ایران در بازار نفت جهانی و حفظ منابع کشور در این زمینه باشیم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: با وجود مسائل و مشکلاتی که بر کشور تحمیل می کنند، باید گام های بلندی در راستای حمایت از ساخت داخل برداشته شود و از توانمندی های مهندسان و پیمانکاران داخلی و بومی بهره گرفت.

شریعتی با اشاره به سال حمایت از کالای ایرانی و تولید داخل عنوان کرد: باید در این مسیر گام های اساسی برداشته شود و برای حمایت از صنعت داخلی تلاش کرد تا شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم.

وی با بیان اینکه باید امکان فعالیت برای شرکت های داخلی فراهم شود،  گفت: شرکت های بزرگ نفتی در گذشته به این شکل توانمند نبوده اند و در طول زمان به این سطح از توانایی دست پیدا کرده اند. در ایران نیز باید از توان داخلی نیز حمایت کرد تا امکان رشد و توسعه آنها فراهم شود.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه همچنان حدود 11 کالای اساسی صنعت نفت از خارج وارد می شود، ادامه داد: باید در مسیری که تاکنون در بحث حمایت از ساخت داخلی و ارتباط صنعت و دانشگاه گام برداشته شده، گام برداریم تا بتوانیم این کالاها را نیز در داخل تولید کنیم.

شریعتی با بیان اینکه باید نمایشگاه بین المللی نفت در استان خوزستان برگزار شود و نه در تهران، گفت: هیچ دلیلی بر آن نیست که شاهد برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت در تهران باشیم.

وی ادامه داد: یکی از عوامل تمرکزگرایی این موضوع است و ما باید به دنبال تمرکززدایی باشیم. وقتی به دنبال توسعه متوازن منطقه ای هستیم و می خواهیم تمرکززدایی انجام دهیم، باید به این مسائل توجه کنیم و برای مثال نمایشگاه بین المللی صنعت نفت را در خوزستان برگزار کنیم.

وی گفت: اگر در عمل می خواهیم توسعه متوازن منطقه ای را رقم بزنیم، باید به دنبال برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت در خوزستان باشیم و هیچ دلیلی نیست که این نمایشگاه در تهران برگزار شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END