آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۰۹۷۹
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
ترامپ خواهان یک اروپای قدرتمند شد
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جریان سفرش به پاریس گفت که ما خواهان کمک به اروپا هستیم اما این باید منصفانه باشد. در حال حاضر کشیدن بار مسئولیت عمدتا به دوش آمریکا است.
به گزارش فیدوس: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در صحبتهایی بعد از آن که از سوی امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در شهر پاریس مورد استقبال قرار گرفت، گفت: ما یک اروپای قدرتمند می‌خواهیم، این برای ما خیلی مهم است و چیزی که هر دو طرف ما خواهانش هستیم این است که به بهترین راه و و به شیوه‌ای موثرتر این اتفاق بیفتد.

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی درباره منظوری که ازتوئیتش با مضمون توهین آمیز بودن اظهار نظر ماکرون در خصوص کاهش اتکای اروپا به آمریکا در زمینه امنیت داشته گفت: ما خواهان کمک به اروپا هستیم اما این باید منصفانه باشد. در حال حاضر کشیدن بار مسئولیت عمدتا به دوش آمریکا است.

در همین حال امانوئل ماکرون نیز اظهار کرد، اروپا باید پذیرای مسئولیت بیشتری در زمینه دفاع از خود باشد و او با صحبت ترامپ مبنی بر بیشتر شدن بار مسئولیت اروپا در ناتو موافق است.

ماکرون در صحبتهایی در آستانه مذاکراتش در کاخ الیزه با دونالد ترامپ گفت: من به صراحت پیشنهادهای مطرح شده در زمینه قابلیتهای دفاعی راهبردی اروپا و لزوم این که اروپا توانایی پذیرش مسئولیت مشترک بیشتر در بطن ناتو را پیدا کند مطرح خواهم کرد.

ترامپ در سفری دو روزه همزمان با مراسمهای صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول به فرانسه رفته است.

منبع: ایسنا

Histats.com START (standard) Histats.com END